Aydın HaberleriGündem

Aydınlı fotoğraf sanatçısı Tufan Dinarlı hayatını kaybetti!

Aydın'ın Söke ilçesinde fotoğraf sanatçısı 61 yaşındaki Tufan Dinarlı evinde ölü bulundu. Kendisinden haber alamayan kardeşi durumu polise bildirdi. Çilingir yardımıyla girdikleri evde Dinarlı'nın cansız bedeniyle karşılaştılar.

Aydın’ın Söke ilçesinde yalnız yaşayan fotoğraf sanatçısı 61 yaşındaki Tufan Dinarlı evinde ölü bulundu. Kendisinden 3 gündür haber alamayan kardeşi durumu ekiplere bildirdi. Adrese gelen ekipler Dinarlı’nın cansız bedeniyle karşılaştı. Dinarlı’nın ölüm nedeninin tespiti için otopsi yapılacağı öğrenildi.

Aydın Söke’de yalnız yaşayan fotoğraf sanatçısı Tufan Dinarlı’dan 3 gündür haber alamayan kardeşi dün saat 16.00 sıralarında durumu polise bildirdi. İhbar üzerine eve gelen polis ekipleri, zile basmalarına rağmen kapıyı açan olmaması üzerine çilingir çağırdı.

CANSIZ BEDENİYLE KARŞILAŞTILAR

Çilingir yardımıyla eve giren polis, Dinarlı’nın salonda yerde cansız bedeni ile karşılaştı. Vücudundan herhangi bir kesici ve delici alet yarası bulunmayan Dinarlı’nın cesedi, polis ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından otopsi yapılmak üzere Adnan Menderes Üniversitesi Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

İlk karma sergisini 1983 yılında açan Dinarlı, bugüne kadar toplam 56 fotoğraf etkinliği gerçekleştirmişti. Dinarlı’nın Söke Ovası’nda pamuk yetiştirenleri ‘Beyaz Bir Öykü; Pamuk İnsanları’ ve Ege Bölgesi’ndeki geleneksel deve ve boğa güreşi, Kurakucak Pehlivan Güreşleri ve Rahvan At Yarışları’nı konu alan ‘Ege’de Kış Eğlenceleri’ konulu saydam gösterileri bulunuyor. Dinarlı, 2004 yılında ‘İzmir Saat Kulesi’ ve 2005 yılında ‘8 Mart’ isimli iki kısa metrajlı filmi yapıp, yönetmişti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı