Aydın Haberleri

Aydın’da yaşayanlar dikkat! Uzmanlardan flaş uyarı

Mevsimsel değişikliklerle birlikte ani değişen hava sıcaklıkları ile bilinen Aydın'da yaşayan vatandaşlara önemli uyarılar geldi. Aydın İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada özellikle vatandaşların önümüzdeki 5 güne dikkat çekerek vatandaşların daha duyarlı ve dikkatli olmasını istedi.

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ani değişen hava sıcaklıkları nedeniyle Aydın’da yaşayan vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

AYDIN’DA YAŞAYANLAR DİKKAT

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada özellikle, bu süreçte herkesin daha duyarlı ve dikkatli olmaları istenerek, hem mevsimsel geçiş dönemleri hem de pandemi sürecinde herkesin vücut direncinin arttırılması için doğal ve dengeli beslenilmesi de önerildi.

Mevsimsel gribin kolaylıkla bulaşıp özellikle toplu yaşam alanlarında ve kalabalık ortamlarda kolaylıkla yayılabildiğini belirten uzmanlar Korona virüs süreci ile birlikte sağlıklı kalmanın çok da önemli olduğunu belirterek, herkesin hem hijyene hem de sosyal mesafeye azami ölçüde riayet etmesini istedi.

DİKKATLİ OLMALARI KONUSUNDA UYARDI

Aydın’da önümüzdeki 5 gün içerisinde hava sıcaklığının bir gün içerisinde 26 derece ile 13 derece arasına değişiklik göstereceğini kaydeden Aydın İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri önümüzdeki süreçte herkesin daha duyarlı ve dikkatli olmasını istedi.