Gündem

Aydın’da yangın dehşeti! Öğrencilerin kaldığı binada yangın çıktı

Olay bu sabah 08:15 de Girne Mahallesinde  bulunan ve  Tahsil Çağın’a ait Talebelere Yardım Derneği’ne ait olduğu belirtilen 4 katlı bir binada meydana geldi. Öğrencilerin evde olduğu sırada çatı katından dumanların yükseldiğini gören çevre sakinleri bir yandan durumu itfaiyeye bildirdi, diğer yandan da binada bulunan öğrencilerin evlerinden çıkmalarını sağladı.. Kısa sürede bölgeye gelen itfaiye ekipleri de hemen yangına müdahale etti ve yanmakta olan çatı katında bulunan 6 öğrenciyi binadan dışarı çıkarıp söndürme çalışmalarına devam etti. Yangın diğer katlara ve civara sıçramadan söndürüldü. 

Yangının klima motorundan çıktığı tahmin ediliyor.

Bir anda alev topuna dönen çatı katından yükselen dumanlar gökyüzünü kapladı. Yanan binada çok sayıda öğrenci kalması nedeniyle polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Yangın mahalline gelen Aydın Vali Yardımcısı Hulusi Arat, yangınla ilgili ekiplerden bilgi alıp binada inceleme yaptı. 

Yangını binanın hemen yanına park ettiği aracını almaya geldiği sırada fark ettiğini belirten çevre sakinlerinden Tuncay Özdemir, “Yangını görünce içeride çocukların kaldığını bildiğim için hemen bağırarak yardım istedim. Çocukları aşağıya indirdik” diyerek ciddi bir facianın eşiğinden dönüldüğünü söyledi.

“ÖLÜ VE YARALI OLMAMASI SEVİNDİRDİ”
İlk incelemelerinin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Aydın Vali Yardımcısı Hulusi Arat, yangında hiçbir öğrencinin zarar görmemesinin teselli kaynağı olduğunu belirterek “Olayın sevindirici tarafı ölü ve yaralının olmaması sadece maddi zarar var. Yangının mahiyetini araştırıyoruz. Araştırma tamamlandıktan sonra gerekeli açıklamayı yapacağız. Daha olay çok yeni. İlk izlenim şehre uzak köylerde yaşayan öğrencilerin velileri tarafından bu bina kiralanıp kullanılıyormuş. İlk bilgiler bu şekilde. detaylı bir şekilde konuyu araştırıyoruz” diye konuştu.

“MERKEZDEN UZAK KÖYLERDE YAŞAYAN AİLELER TARAFINDAN KİRALANDI”
Binanın mülkiyetinin Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği’ne ait olduğunu ve kendisinin de dernek başkanı olarak görev yaptığını belirten Emin Korkut, “Binayı kiraya vermiştik. Aydın merkeze uzak kırsal köylerde yaşayan öğrenci velileri binayı kiralıyor ve burada sınavlara hazırlanan öğrenciler kalıyordu. Yangın olduğunu duyunca buraya geldim. Yangın muhtemelen klima motorundan çıkmış. Bina çeşitli köylerden çok sayıda öğrenci gelince adeta yurt haline gelmiş. Tek tesellimiz herhangi bir can kaybı yaralanma olmaması” diye konuştu.

Polis ekipleri tarafından yangının çıktığı bina tamamen güvenlik çemberine alınarak olay yeri çalışması başlatıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı