Aydın HaberleriGündem

Aydın’da sürücü bir anda hakimiyetini kaybetmesi sonucu 3 kişi yaralandı!

Aydın’ın Köşk ilçesinde saat 17.00 sıralarında 67 yaşındaki Tahir Dağlıoğlu idaresindeki 09 Z 2035 plakalı minibüs, sürücüsünün nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu orta refüjü aşıp, karşı şeride geçerek yaklaşık 100 metre sürüklendikten sonra yoldan çıktı.

3 KİŞİ YARALANDI

Yol kenarındaki demiryolu rampasına çarparak durabilen minibüste sürücü Tahir Dağlıoğlu, yanındaki eşi Sevilay Dağlıoğlu ve arka koltuktaki Hatice Sarıkaya yaralandı. Yoldan geçen bir TIR’ın şoförü durup, kazayı jandarma ve sağlık ekiplerine bildirdi. Sağlık ekipleri, jandarmanın da yardımıyla direksiyonda sıkışan minibüs sürücüsü Tahir Dağlıoğlu, eşi Sevilay Dağlıoğlu ve Hatice Sarıkaya araçtan çıkardı. Yaralılar, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp, tedaviye alındı. Tedaviye alınan yaralıların durumunun iyi olduğu, hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi. Jandarma, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

“SAĞLIK EKİPLERİNE VE JANDARMAYA DURUMU BİLDİRDİM”

Kazayı bildiren TIR sürücüsü Mehmet Emin Demir, “Köşk ilçesinden İzmir yönüne gidiyordum. Karşı şeritteki minibüsün refüjü aşıp, bizim bulunduğumuz yöne geçtiğini gördüm. İnsanlık namına yardım etmek için, durdum. Sağlık ekiplerine ve jandarmaya durumu bildirdim” dedi.