Aydın HaberleriGündem

Aydın’da pazarda endişelendiren görüntüler! Vatandaşlar akın etti

Ülke genelinde olduğu gibi kontrollü normalleşme adımlarının atıldığı Aydın’da Efeler ilçesinde pazar alışverişi yapan vatandaşların oluşturduğu yoğunluk endişeye neden oldu. Zaman zaman koronavirüs kurallarının hiçe sayıldığı görüldü. Bazı vatandaşların ve esnafların maske kurallarına uymayarak maskelerini çene altına indirdiği gözlenirken, koronavirüs riski ile burun buruna alışveriş gerçekleştiriliyor.

SEMT PAZARLARINDA YOĞUNLUK

1 Mart’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısının ardından alınan kararlar ile birlikte kontrollü normalleşme süreci Aydın’da da başladı. Kapalı olan bazı işletmelere saat ve kapasite kısıtlaması getirilmek suretiyle açılması sağlanırken, 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı sokağa çıkma kısıtlamasının kalkması ile vatandaşlar sokaklara akın etti. Vatandaş yoğunluğu oluşan yerlerden biri de semt pazarları oldu.

Duruma tepki gösteren vatandaşlar, 15 Mart’ta açıklanacak yeni rakamlara göre Aydın ilinin risk haritasındaki düşük riskli il yerine orta riskli iller arasına gireceğini ve çeşitli kısıtlamaların yeniden uygulanacağını düşündüklerini ifade ettiler.