Aydın Haberleri

Aydın’da koronavirüslü kişinin yaptığı ‘pes’ dedirtti!

Aydın'da koronavirüs testi pozitif çıkan şahsın yaptığı 'pes' dedirtti. Ailesiyle birlikte evde karantinaya alınan kişinin yapılan denetim sonucunda evde bulunmadığı tespit edildi. Bunun üzerine kurallar gereği yurda alınan şahıs, oradan da kaçtı. 

Aydın’da koronavirüslü bir kişi evde ailesiyle birlikte karantinaya alındı. Karantinada olması gereken şahıs yapılan denetimler sonucunda evde bulunamadı. Şahıs, yönetmelik gereği karantina kurallarına aykırı davrandığı için izolasyon sürecini yurtta tamamlaması için devlet yurduna yerleştirildi. Ancak yurttan da kaçtı.

Aydın Efeler ilçe merkezi Osmanyozgatlı Mahallesi 1274 sokaktaki bir evde yaşayan Faruk O. İsimli şahıs korona virüs nedeniyle ailesi ile birlikte evinde karantinaya alındı. Ekiplerin denetiminde evde olması gerekirken dışarıda olduğu tespit edilen şahıs, yönetmelik gereği karantina kurallarına aykırı davrandığı için izolasyon sürecini yurtta tamamlaması için devlet yurduna yerleştirildi.

YURTTAN DA KAÇTI

Akşam saatlerinde yurttan da firara ettiği belirlenen virüslü şahsın başkalarına virüs bulaştırmadan yakalanıp yeniden karantinaya alınması için polis ekipleri çalışma başlattı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu