Aydın Haberleri

Aydın’da Kaymakamlık uyardı: Dışarı çıkmayın!

Corona virüsü vaka sayısı Türkiye’de artış göstermeye devam ediyor. Bu nedenle yetkililer maske, sosyal mesafe ve hijyen uyarılarında bulunuyor. Aydın’da Karacasu ilçesinde Kaymakamlık vatandaşlara uyarıda bulundu. Kaymakamlık tarafından yapılan uyarıda, “Covid-19 salgınında bizlere yardımcı olabilmek için zorunlu olmadıkça evlerinizden dışarıya çıkmayınız. Dışarıda mümkün olduğunca az kalmaya çalışalım.” İfadeleri kullanıldı.

Günlük vaka sayısı 3 binin üzerine çıktı. Hastanelerdeki doluluk oranları artarken, illerden ve ilçelerden vatandaşlar için yeni tedbir açıklamaları yapılıyor. Bu kapsamda Aydın Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley vatandaşlara uyarıda bulundu. İlçe genelinde anonslar yapan kaymakamlık vatandaşların zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları gerektiğini duyurdu.

Karacasu Kaymakamlığı tarafından yapılan anonslarda şu ifadeler kullanıldı:

Ülkemizde yaşadığımız vakaların Yüzde 50 ye yakın bir bölümü son bir hafta içerisinde, en fazla da ilçe merkezinde yaşanmış olup bugüne kadar vaka görülmeyen mahallelerimizde de vakalar ortaya çıkmaya başlanmıştır. Kovid-19 virüsü ülkemizde kol gezmekte olup hepimiz için büyük bir tehlike arz etmektedir. Var gücümüzde mücadeleyi sürdürdüğümüz Kovid-19 salgınında bizlere yardımcı olabilmek için zorunlu olmadıkça evlerinizden dışarıya çıkmayınız. Dışarıda mümkün olduğunca az kalmaya çalışalım. Evimiz dışında dışarıdayken Kovid-19’dan korunmanın ana kullarından olan maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka uyalım. İş yeri, İşletme ve tesislerinizde belirlenen tedbirleri eksiksiz alıp, kurallara aksatmadan uyalım. Bakanlıklarca belirlenen il ve ilçe Hıfzıssıhha kurullarınca alınca karar ve getirilen kısıtlamalara uyalım. Gelin el ele vererek birlikte ülkemizdeki sağlığı yeniden yönetilebilir bir seviyeye düşürelim