Aydın Haberleri

Aydın’da hortum ortalığı birbirine kattı!

Aydın'ın İncirliova ilçesinde şiddetli yağışla birlikte hortum da etkili oldu. Hortum, kısa sürede ortalığı birbirine katarken, 600 metrekarelik çatıyı, 30 metre uzaklıktaki ahırın üzerine uçurdu. Öte yandan çevredekiler çatının altında kalan 2 ineği kurtararak, başka bir yere götürdü.

Aydın’ın İncirliova ilçesinde yağmurla birlikte şiddetli fırtına da etkili oldu. Hortum, kısa sürede ortalığı birbirine katarken, 600 metrekarelik çatıyı, 30 metre uzaklıktaki ahırın üzerine uçurdu. Olay sonrasında yaralanan olmadı. Öte yandan çevredekiler çatının altında kalan 2 ineği kurtararak, başka bir yere götürdü.

Koçarlı ilçesinde yağmurla birlikte şiddetli fırtına etkili oldu. İncirliova’nın kırsal Acarlar Mahallesi’nde ise saat 14.00 sırlarında hortum oluştu. Masa ve sandalyeler uçarken, İncirliova Belediyesi’ne ait şantiyenin 600 metrekarelik sac çatısı, 30 metre uzaklıktaki ahırın üzerine uçtu. Belediye ekiplerinin yardımıyla çevredekiler, çatının altında kalan 2 ineği kurtararak, başka bir yere götürdü.

AYDEM Elektrik Dağıtım Şirketi ekipleri ise bölgedeki elektrik akımını keserek, olası faciayı önledi. Yaralanan olmazken, bölgede hasar meydana geldi. İtfaiye ve polis ekipleri de bölgeye gelerek, çalışma başlattı.

VATANDAŞLAR YAŞADIKLARINI ANLATTI

Her şeyin bir anda olduğunu belirten çevredekiler, yaşananları anlattı. Hortumu görenlerden Harun Çevik, “Belediye şantiyesinin çatısı uçtu, önce bir güvercin kümesine çarptı sonra evimin yanındaki ahırın üzerine düştü” diye konuştu. Gürültüyle dışarı çıktığını belirten Mithat Bilal de “Karşıdaki çatı komple buraya uçmuştu” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler