Aydın Haberleri

Aydın’da flaş koronavirüs kararı! Yeni yasak geldi

Aydın’da koronavirüs ile mücadele kapsamında virüsün yayılmasını engellemek amacıyla İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararı ile yeni yasak kararı alındı. Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre iş yerleri önünde tabura ve sandalye koymak suretiyle kalabalık ortamların oluşması ve bulaş riskinin artması nedeniyle, iş yerleri önünde ikiden fazla kişinin oturması yasaklandı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Bu kapsamda, 27.11.2020 tarih ve 125 nolu İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis kararının ikinci maddesine istinaden Sendika Genel Kurul toplantılarının 01.03.2021 tarihine kadar ertelenmesine, işyerleri önüne sandalye ve tabure koymak suretiyle sosyal ortamların oluştuğu ve bulaş riskinin arttığı değerlendirildiğinden 2’den fazla kişinin oturmasına müsaade edilememesine, izolasyon ihlalleri kurallarına karşın daha etkin mücadele edebilmek açısından “10 kişi ve üzeri çalışanı olan işyerleri için HES Kodu alma zorunluluğu getirilmişti. Ancak gelinen süreçte bulaş riskini,n arttığı göz önüne alındığında bunda sonra iş yerlerinde çalışan personele de (market, lokanta çalışanı, kurye, paket servis elemanı, su, tüp, kargo vb. dağıtıcılar) HES Kodu uygulamasının getirilmesine oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.

Flaş tedbir kararı: İş yeri önünde sandalyede oturmak yasaklandı!

Corona virüsü vakalarının artması nedeniyle illerden yeni tedbir açıklamaları geliyor. Bu kapsamda Kilis’te flaş bir yasak kararı alındı. Yapılan açıklamaya göre, İş yerleri önlerinde ve kaldırımlarda fiziki/sosyal mesafe kuralını ihlal eder şekilde sandalye, tabure vb. kullanarak kalabalık halinde oturmanın yasaklanmasına karar verildi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu