Aydın Haberleri

Aydın’da acı ölüm! Kazdırdığı su kuyusuna düştü

Aydın'ın Germencik ilçesinde 58 yaşındaki Mehmet Ali Güllü kiraladığı kepçeyle arazisinde bulunan zeytin ve incir ağaçlarını sulamak için su kuyusu kazdırmaya başladı. Bu sırada çalışmayı izleyen Güllü, toprağın kaymasıyla kazılan kuyunun içine düşerek hayatını kaybetti.

Aydın’ın Germencik ilçesinde akşam saatlerinde acı bir olay yaşandı. 58 yaşındaki Mehmet Ali Güllü kiraladığı kepçeyle arazisinde bulunan zeytin ve incir ağaçlarını sulamak için su kuyusu kazdırmaya başladı. Bu sırada çalışmayı izleyen Güllü, toprağın kaymasıyla kazılan kuyunun içine düşerek hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre olay, saat 20.00 sıralarında kırsal Bozköy Mahallesi Sarıkaya mevkisinde meydana geldi. Mehmet Ali Güllü kiraladığı kepçe ile arazisinde bulunan zeytin ve incir ağaçlarını sulamak için su kuyusu kazdırmaya başladı. Kepçe operatörü kazıyı sürdürürken, iddiaya göre Güllü biriken toprağın üzerinde çalışmayı izledi.

Kazı nedeniyle toprak kayması yaşanınca, Güllü toprakla beraber kazılan kuyuya düştü. Güllü’nün düştüğünü gören kepçe operatörü ve oğlu Mustafa Güllü, toprak altında kalan Güllü’yü kurtardı. Otomobille dağlık alandan mahalleye getirilen Mehmet Ali Güllü, çağrılan ambulansla Aydın Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Olayda ağır yaralanan Güllü, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.