Aydın Haberleri

Aydın'da 3 milyon lira dolandıran Bitcoin Safiye Bursa'da yakalandı!

Aydın’da para toplayarak fon oluşturduğu, sanal para borsasında yatırım yaparak kar payı vadettiği, ilk etapta mağdurlara para kazandırdığı, daha büyük tutarlarda para topladıktan sonra ortadan kaybolduğu ileri sürülen Bitcoin Safiye, Aydın Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Bursa’da olduğu tespit edildi.

TAKİBE ALINDI
Bitcoin Safiye’nin yerinin belirlenmesi üzerine harekete geçen Bursa Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul-İzmir Otoyolu’nda şüphelinin bulunduğu otomobili takibe aldı. Otomobili Bursa Batı gişelerinde duran polis, Bitcoin Safiye’yi gözaltına aldı.

AYDIN EMNİYET ÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
Emniyete getirilen Bitcoin Safiye, daha sonra Aydın Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

NE OLMUŞTU?
Aydın’da aralarında akademisyen ve doktorların da olduğu 10 kişi, sanal para borsasında yatırım yapacağı vaadiyle kendilerini dolandırdığını iddia ettikleri kadın hakkında polise şikayette bulunmuş, S.G.B’nin sanal para borsasında yatırım yaparak kazanç sağlayacağı vaadiyle kar payı karşılığı para topladığını öne sürmüştü.

Adana’dan Aydın’a geldiği öğrenilen şüpheli hakkında farklı illerde de aynı nitelikte şikayet başvurularının bulunduğu öğrenilmiş, şikayet başvurusunda S.G.B’nin para toplayarak fon oluşturduğu, sanal para borsasında yatırım yaparak kar payı vadettiği, ilk etapta mağdurlara para kazandırdığı, daha büyük tutarlarda para topladıktan sonra ortadan kaybolduğu ve bu yöntemle Aydın’da yaklaşık 3 milyon lira topladığı iddia edilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu