Aydın Haberleri

Aydın’da 2 aylık bebek koronaya yakalandı!

Koronavirüs vakaları artarken, Aydın'dan ilginç bir haber geldi. 2 Aylık bir bebeğin de koronavirüse yakalandığı açıklandı.

Ülkemizde bugüne kadar 6 binin üzerinde kişinin yaşamını yitirmesine neden olan koronavirüs yayılmaya devam ediyor.

Aydın’ın Karacasu ilçesinde anne ve babası koronavirüse yakalanan Arel isimli 2 aylık bebeğin de testi pozitif çıktı. Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, “Hepimiz üzgün, moralsiz ve vicdan azabı içerisindeyiz” dedi.

Bilgi saklamanın ve umursamazlığın sonucu bebeğin de virüs kaptığına dikkat çeken Kaymakam Soley, “Baba ve annesinden sonra maalesef 2 aylık Arel bebeğimizin de testi pozitif çıkmıştır. Bilgi saklamanın ve umursamazlığın sonucu pozitif çıkan bebeğimizi Yüce Allah’ım yakınlarına bağışlasın, Allah yardımcıları olsun. Aynı acıyı bir kez daha yaşamamak için ne olur bizler aynısını yapmayalım. En küçük hastalık belirtisinde saklamadan sağlık kuruluşuna başvuralım. Filyasyon ekiplerimize doğruyu söyleyip, bilgi saklamayalım. En küçük belirtiniz varsa; belirtiler öncesinde ve sonrasında kimle temasınız olduğunu düşünüp, hiç saklamadan ekiplerimize mutlaka söyleyelim. Unutmayalım ki; bir bilgiyi saklamanız birçok kişinin hayatına mal olabilecektir. Arel bebeğin ve ailesinin Kovid-19 belasından kurtulup bir an önce sağlıklı bir şekilde normal yaşama dönebilmeleri için devlet olarak tüm imkan ve güçlerimiz ile yanlarındayız” diyerek Arel bebek için gerekli olan her şeyi yapacaklarını söyledi.

Etiketler

İlgili Makaleler