Vali Ayyıldız, Çilek Festivalinin Yabancı Konuklarını Ağırladı

Aydın’In Sultanhisar İlçesinde Düzenlenecek Olan 45. Çilek Festivali’Ne Konuk Olarak Katılacak Olan Yabancı Öğrenciler, Vali Erol Ayyıldız’I Ziyaret Etti

Vali Ayyıldız, Çilek Festivalinin Yabancı Konuklarını Ağırladı

Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde düzenlenecek olan 45. Çilek Festivali’ne konuk olarak katılacak olan yabancı öğrenciler, Vali Erol Ayyıldız’ı ziyaret etti.
06-11 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenen 45. Uluslararası Sultanhisar Nysa Çilek Tarım Kültür ve Sanat Festivali dolayısıyla Sırbistan, Arnavutluk ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetlerinden gelen öğrenciler Vali Erol Ayyıldız’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete Vali Yardımcısı Halil Canavar, Sultanhisar Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya ve misafir öğrenciler katıldı.

Misafir öğrencilere incir ve Aydın ile ilgili tarihi eserleri sembolize eden hediyeler takdim eden Vali Ayyıldız, “Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyduk. İlimizden ayrılırken inşallah güzel hatıralarla döner ve devamlı gelmeyi arzularsınız” dedi.
Konuşmasında, bu tip organizasyonların ilimizde yetişen ürünlerin tanıtımı konusunda önemli hizmetler yaptığını ifade eden Vali Ayyıldız, organizasyonun daha da güzelleşerek devam etmesini temenni ederek, festivali düzenleyen Sultanhisar Kaymakamlığı ve Sultanhisar Belediyesine teşekkür etti.
Misafir öğrenciler de, Vali Ayyıldız’a, ülkelerinden getirdikleri hediyeleri takdim ederek, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:00
YORUM EKLE