Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'a büyük ziyaret

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Mehmet Cahit Turhan, Milletvekilleri Bekir Kuvvet Erim ve Metin Yavuz, Aydın Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Sanayici İşadamları Erol Günaydın, Serhat Saran ve Nevreddin Şenyayla tarafından ziyaret edildi. Aydın Sanayi Odası Başkanı Şahin, demiryolu yatırımına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Devlet Demir Yolları Taşımacılık A.Ş. tarafından yapılan zamlar hakkında da birtakım piyasa ve rekabet gücüne değinen başkan Şahin, rekabet gücünün azalacağına da değindi.

Aydın 18.10.2019, 11:28
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'a büyük ziyaret

Milletvekilleri Bekir Kuvvet Erim ve Metin Yavuz, Aydın Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Sanayici İşadamları Erol Günaydın, Serhat Saran ve Nevreddin Şenyayla, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Mehmet Cahit Turhan’ı ziyaret ederek önemli konulara değindiler.
Ziyaret hakkında bilgi veren Aydın Sanayi Odası Başkanı Şahin” Milletvekillerimiz ve sanayicilerimiz ile  Sayın Bakana, Denizli- Aydın-İzmir çift hatlı,  elektrikli demiryolu yatırımına bir an evvel başlanması hususunda destek istedik. “dedi.


Ayrıca aynı heyetin, TCDD Demiryolları Taşımacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kamuran Yazıcı’yı da ziyaret ederek, demiryolu yük ve konteyner taşımacılığında Devlet Demir Yolları Taşımacılık A.Ş. tarafından yapılan %20’lik zammın lojistik maliyetlerini arttırması sebebi ile ihracatçılarımızın zorlanacağını, dünya piyasaları ile rekabet gücünün azalacağını  belirttiklerini ifade eden Şahin,  “sanayicilerimiz için çok önemli olan Lojistik konularında yaptığımız bu bilgi paylaşımı ve  istişare için Sayın Bakanımıza ve Sayın Genel Müdürümüze teşekkür ederiz” dedi.

Yorumlar (0)