Şüpheli Çantadan Takdirname Çıktı

Aydın'ın Nazilli İlçesinde Bir Apartman Duvarının Üstünde Unutulan Çanta, Paniğe Neden Oldu.

Aydın 24.01.2015, 20:35 18.02.2015, 22:59
Şüpheli Çantadan Takdirname Çıktı
Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir apartman duvarının üstünde unutulan çanta paniği neden oldu. Bomba imha uzmanının elle incelediği çantadan ortaokul öğrencisine ait karne ve takdir belgesi çıktı.

Olay, Nazilli merkez Yeni Mahalle 78 Sokak ile Ordu Caddesi kesişiminde meydana geldi. İlçenin en işlek parklarından Atatürk Parkı bitişiğindeki bir apartmanın bahçe duvarı üzerinde haki renkte sırt çantası gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerine gelerek çantayı uzaktan kontrol eden ekiplerin haki renkli sırt çantasını şüpheli bulması üzerine durum Aydın İl Emniyet Müdürlüğü bomba imha ekibine haber verildi. Nazilli’nin en işlek caddelerinden biri üzerinde meydana gelen olayda bazı vatandaşların güvenlik şeritlerini aşarak geçtiği görüldü. Olay yerine gelen bomba imha uzmanı sinyal kesici çantasını da yanına alarak şüpheli sırt çantası üzerinde inceleme yaptı.

Çantayı elle kontrol eden bomba imha uzmanı içerisinde 300 metre uzaklıktaki Fatih Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerinden D.S.G’ye ait karne ve takdir belgesi ile okul malzemelerinin çıkması üzerine çantayı incelemeleri için Nazilli Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Yorumlar (0)
30°
açık