Söke’de Çırçır Fabrikasında Yangın

Söke’ye bağlı Güllübahçe Mahallesi’nde bulunan çırçır fabrikasında yangın çıktı. Çıkış nedeni henüz bilinmeyen yangından tonlarca pamuk kül oldu. Çırçır fabrikasında hareketli saatler yaşanırken ihbar üzerine itfaiye ekipleri...

Söke’de Çırçır Fabrikasında Yangın
Söke’ye bağlı Güllübahçe Mahallesi’nde bulunan çırçır fabrikasında yangın çıktı. Çıkış nedeni henüz bilinmeyen yangından tonlarca pamuk kül oldu. Çırçır fabrikasında hareketli saatler yaşanırken ihbar üzerine itfaiye ekipleri yangının çıktığı çırçır fabrikasına sevk edildi. Çok sayıda itfaiye aracı ve Söke Belediyesi sulama tankerlerinin yanı sıra çevreden getirilen su tankerleri ile de yangına müdahale başladı. Olay yerinde bulunan 112 Acil servis ekiplerinin dumandan etkilenen personele müdahale etti.
Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran da yangının çıktığı çırçır fabrikasına gelerek söndürme çalışmaları hakkında yerinde bilgi aldı. Söke’nin önde gelen ve ciddi rakamlarda pamuk alımı yaptığı bilinen çırçır fabrikasında söndürme ve soğutma çalışmaları devam ederken; bir yandan da depolarda bulunan yangından etkilenmeyen pamuklar tahliye edilmeye çalışılıyor.
Yangından çıkan dev duman bulutu neredeyse Söke Ovası’nın tüm noktalarından görünürken, fabrikanın yanından geçen karayolunu da etkisi altına aldı. Trafik kontrollü şekilde veriliyor.
YORUM EKLE