Şampiyon ayağının tozuyla İl Müdürü Bekir Çeker’i ziyaret etti

Memleketi Aydın’a ayak basan Yıldızlar Halter Dünya Şampiyonu Milli Sporcu Ayşegül Çakın, karşılama töreninin ardından ilk olarak Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker’i ziyaret etti.Otogar’daki karşılamanın ardından...

Aydın 28.10.2016, 14:38
Şampiyon ayağının tozuyla İl Müdürü Bekir Çeker’i ziyaret etti
Memleketi Aydın’a ayak basan Yıldızlar Halter Dünya Şampiyonu Milli Sporcu Ayşegül Çakın, karşılama töreninin ardından ilk olarak Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker’i ziyaret etti.
Otogar’daki karşılamanın ardından Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü binasına giden ve kendisini bekleyen İl Müdürü Bekir Çeker’e ziyarette bulunan Ayşegül Çakın ve ailesi, uzun süre keyifle sohbet etti.
“Ayşegül zoru başardı”
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, “Kızımız Ayşegül’ü, ailesini ve antrenörünü canı gönülden tebrik ediyorum. Yıldızlar halter kategorisinde Dünya Şampiyonu olmak çok zordur. Ama Maşallah Ayşegül kızımız bu zorluğun üstesinden başarıyla geldi. Hem ülkemize hem ilimize büyük bir gurur yaşattı. Bu başarıya ailesi ve Antrenörü Yunus Emre Demirtaş büyük emek verdi. Bu gurura vesile olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Halter Salonunun Adı Ayşegül Çakın olarak değiştirildi
İl Müdürü Çeker “Yaklaşık 5 yıl önce Mimar Sinan Spor Salonumuzun alt katına halter antrenman salonu açtık. Halter Federasyonundan antrenör talebinde bulunduk. Başarılı halter antrenörü Yunus Emre Demirtaş görevlendirildi. Şampiyonumuz Ayşegül İl Spor Merkezleri kurslarına katılarak keşfedilmiş ve Aydın’da yetiştirilerek ülkemizin gurur kaynağı olmuştur. Mimar Sinan Spor Salonunda bulunan Halter Antrenman Salonumuzun ismini Dünya Şampiyonu Ayşegül Çakın olarak değiştiriyoruz. İnşallah bu salonumuzdan nice Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonları yetiştireceğiz” ifadelerini kullandı.
Dünya Şampiyonu Ayşegül Çakın ve ailesi desteklerinden dolayı Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker’e teşekkür etti.
Ziyaret sonunda İl Müdürü Bekir Çeker Ayşegül Çakın’a tablet hediye etti ve hatıra fotoğrafı çekildi.
Yorumlar (0)
28°
açık