Sağlık Meslek Liseli Öğrencilere Yurt Dışında Staj İmkanı

Nazilli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 29 öğrencisi ve 5 öğretmeni 21 Haziran-19 Temmuz tarihleri arasında AB projesi kapsamında İngiltere ve Almanya’da sağlık kurum, kuruluşlarında yaz stajını yapacak.

Sağlık Meslek Liseli Öğrencilere Yurt Dışında Staj İmkanı
2013 yılı teklif çağrısı döneminde Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajans tarafından kabul edilen ve hibeye değer bulunan 50934 sayılı ‘Bugünün Öğrencileri Yarının Çalışanları’ isimli Leonardo da Vinci Programı Hareketlilik (IVT) öğrenci staj projesi kapsamında 29 öğrenci ve 5 öğretmen ile 21 Haziran-19 Temmuz tarihleri arasında 1 ay İngiltere ve Almanya’ya sağlık kurum ve kuruluşlarında yaz stajı yapmak için gidecek. Proje kapsamında Okul Müdürü Erol Yatağan, Müdür Yardımcısı İsmail Şimşek ve İngilizce Öğretmeni Seçil Yozgat, 5-13 Nisan 2014 tarihleri arasında 1 hafta İngiltere ve Almanya’da hazırlık ziyaretlerinde bulundu.

Stajın öğrencilerin gelişimi için mükemmel bir fırsat olacağını söyleyen Okul Müdürü Erol Yatağan; “Hazırlık ziyaretinde Almanya ve İngiltere’deki aracı ortaklarımızla tanışılmış, gerekli sözleşmeler imzalanmış, öğrencilerimizin iaşe ibatesi için tahsis edilen yerler incelenmiş aynı zamanda staj yapacağı sağlık kurum ve kuruluşları gezilmiştir. Hazırlık ziyaretlerimiz başarıyla gerçekleştirilmiştir. Öğrencilerimiz staj tarihlerinde sorunsuz bir şekilde çalışma imkanı bulacaktır” dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:00
YORUM EKLE