Nazilli Belediyespor İle Amerikalı Cawls Koleji Dostluk Maçı Yapacak

Aydın Genç Erkekler Basketbol Lig’İnde İl Üçüncüsü Olmasına Rağmen Sergilediği Performans İle Büyük Beğeni Toplayan Nazilli Belediyespor Genç Basketbol Takımı, Yarın Yapacağı Dostluk Maçı İle Dikkatleri Üzerine Çekecek.

Aydın 11.06.2014, 22:54 18.02.2015, 23:00
Nazilli Belediyespor İle Amerikalı Cawls Koleji Dostluk Maçı Yapacak

Aydın Genç Erkekler Basketbol Lig’inde il üçüncüsü olmasına rağmen sergilediği performans ile büyük beğeni toplayan Nazilli Belediyespor genç basketbol takımı, yarın yapacağı dostluk maçı ile dikkatleri üzerine çekecek.

Türkiye’ye Denizli’deki bir özel kolejin daveti üzerine gelen Amerika Las Vegas Nevada Cawls Koleji Basketbol takımı, Nazilli Belediyespor Basketbol Antrenörü Öğünç Tokgöz’ün daveti ile yarın ilçeye gelecek olan takım Nazilli Belediyespor ile dostluk maçı yapacak. Düzenlenen etkinlikle amaçlarının gençlere Basketbol sporunu sevdirmek olduğunu belirten Tokgöz; “Amacımız spor ruhunu, spor ahlakını öğretebilmek, çocukların ve gençlerin sosyal fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak, gençleri spor yolu ile eğitmek, kendi ayakları üzerinde durabilen ve Türk sporunda başarılara imza atacak sporcular yetiştirmek ve gençlerimizi hayata güçlü bireyler olarak hazırlamaktır. Bu aşamada çocukların küçük yaşlarda spora başlaması; bir ekip içinde koordine olması, takım ruhunu kazanması, paylaşmayı öğrenmesi ve ilişkilerinde girişimci yönünün gelişmesini sağlayacaktır. Böylece çocuklarımız, yaşama attıkları bu küçük adımlarla geleceğe özgüven dolu, ileriyi düşünebilen, geniş ufuklara sahip bireyler olarak hazırlanacaklardır” dedi.

Basketbol Antrenörü Öğünç Tokgöz konuşmasının sonunda ise yarın saat 12.30’da Nazilli Kapalı Spor Salonunda yapılacak olan dostluk maçına tüm Nazillilileri davet etti.

Yorumlar (0)