Kuyucak’ta selin yaraları sarılıyor

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde hafta sonu yaşanan selden zarar gören vatandaşların zararlarının karşılanması için Kuyucak Belediyesi ve DSİ ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.Kuyucak ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesinde yaşanan sel...

Kuyucak’ta selin yaraları sarılıyor

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde hafta sonu yaşanan selden zarar gören vatandaşların zararlarının karşılanması için Kuyucak Belediyesi ve DSİ ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

Kuyucak ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesinde yaşanan sel felaketinin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor. Devlet Su işleri Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta ve Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk çalışmaları yerinde inceledi.

Devlet Su İşlerine ve Kuyucak Belediyesine ait iş makineleri Kurtuluş Mahallesi sakinlerinin mağduriyetini gidermeye devam ediyor. Öte yandan Kuyucak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, sel felaketinden etkilenen vatandaşları evlerinde tek tek ziyaret ederek bu kötü günlerinde yanlarında oluyor.

Bölgede incelemelerde bulunan DSİ Bölge Müdürü Balta; "Sele neden olan dere yataklarının ıslahı konusunda çalışmalarımız başlatıldı" dedi.

Vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için aralıksız olarak çalıştıklarını kaydeden Başkan Ertürk ise, “Tespit edilen hasarlar, en kısa zamanda giderilecek, halkımızın bu konuda hiç şüphesi olmasın” diye konuştu.
YORUM EKLE