Kuşadası’nda aileleri sevindiren proje

Kuşadası’nda hayata geçirilen ’Meslek liseleri ailelerle buluşuyor’ projesi hayata geçti. Proje kapsamında evdeki arızalar öğrenciler tarafından giderilmeye başlandı. Ailelerle buluşan öğrenciler kendi branşlarını ilgilendiren bölümlerde...

Kuşadası’nda aileleri sevindiren proje

Kuşadası’nda hayata geçirilen ’Meslek liseleri ailelerle buluşuyor’ projesi hayata geçti. Proje kapsamında evdeki arızalar öğrenciler tarafından giderilmeye başlandı. Ailelerle buluşan öğrenciler kendi branşlarını ilgilendiren bölümlerde evlerdeki arızaları giderip ev sahiplerinin gönüllerini aldılar.

Kuşadası Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) Müdürü Abdullah Yavuz, okulun elektrik öğretmeni Güven Çankel ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Kuşçu ile muhtarın belirlediği evlere ziyaret edildi. Öğrenciler öğretmenleri nezaretinde evdeki elektrik aksamından elektrikli eşyaları, su tesisatlarından duvarların sıvasına ve mobilyalara kadar her şeyi kontrol ettiler. Evlerdeki arızalı elektronik eşyalar, duvarlar, mobilyalar ve su tesisatlarındaki arızalar meslek liseli öğrenciler tarafından tamir edildi.

Proje kapsamında Muhtarın tespit ettiği evlerdeki arızalı aletleri tamir eden öğrencileri aileler adeta bağırlarına bastı. Dar gelirli olduklarından dolayı arızalı malzemelerin bakım ve onarımlarını yaptıramadıklarını belirten aileler öğrencilere ve projeyi başlatan Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ettiler.

Mahalle sakinlerini memnun eden periyodik aralıklarla devam edeceği belirtildi. - Ege Haber
YORUM EKLE
banner501
259 muhtar görevden uzaklaştırıldı. Görevden alınan muhtarlar kimler?
Toz Fırtınası Suriye sınırından Türkiye'nin Güneydoğusuna giriş yaptı
'TRT Payı' ve 'Kayıp Kaçak Bedeli'  Kanun Teklifi
Süleyman Soylu: 'Artık Sonunuz Geldi Hayvanlar'
İzmir'deki Rahip Brunson davasında karar açıklandı. Papaz Brunson serbest kaldı.
Erdoğan’dan Operasyon Mesajı
Bütçede Aslan Payı Maliye’ye
Bahçeli’den Akşener’e Veryansın
İçişleri Bakanlığı’ndan Valilere Kesin Talimat
Erdoğan’dan Yine Milli Para Vurgusu