Kuşadası’nda aileleri sevindiren proje - Haber

Kuşadası’nda aileleri sevindiren proje

Kuşadası’nda hayata geçirilen ’Meslek liseleri ailelerle buluşuyor’ projesi hayata geçti. Proje kapsamında evdeki arızalar öğrenciler tarafından giderilmeye başlandı. Ailelerle buluşan öğrenciler kendi branşlarını ilgilendiren bölümlerde...

Kuşadası’nda aileleri sevindiren proje

Kuşadası’nda hayata geçirilen ’Meslek liseleri ailelerle buluşuyor’ projesi hayata geçti. Proje kapsamında evdeki arızalar öğrenciler tarafından giderilmeye başlandı. Ailelerle buluşan öğrenciler kendi branşlarını ilgilendiren bölümlerde evlerdeki arızaları giderip ev sahiplerinin gönüllerini aldılar.

Kuşadası Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) Müdürü Abdullah Yavuz, okulun elektrik öğretmeni Güven Çankel ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Kuşçu ile muhtarın belirlediği evlere ziyaret edildi. Öğrenciler öğretmenleri nezaretinde evdeki elektrik aksamından elektrikli eşyaları, su tesisatlarından duvarların sıvasına ve mobilyalara kadar her şeyi kontrol ettiler. Evlerdeki arızalı elektronik eşyalar, duvarlar, mobilyalar ve su tesisatlarındaki arızalar meslek liseli öğrenciler tarafından tamir edildi.

Proje kapsamında Muhtarın tespit ettiği evlerdeki arızalı aletleri tamir eden öğrencileri aileler adeta bağırlarına bastı. Dar gelirli olduklarından dolayı arızalı malzemelerin bakım ve onarımlarını yaptıramadıklarını belirten aileler öğrencilere ve projeyi başlatan Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ettiler.

Mahalle sakinlerini memnun eden periyodik aralıklarla devam edeceği belirtildi.
YORUM EKLE
HABERLER
Firma Rehberi Tüm Firmalar
Z-Klinik İşitme Cihazları
Z-Klinik İşitme Cihazları

EĞİTİM ve ÖĞRETİM

İzmir-Çiğli

Famas Danışmanlık - Kozmetik Danışmanlığı
Famas Danışmanlık - Kozmetik Danışmanlığı

BİLGİSAYAR - TEKNOLOJİ

İzmir-Bornova

İzmir Ev Taşımacılık
İzmir Ev Taşımacılık

Bilişim

İzmir-Karşıyaka