Kuşadası, Utrecht Turizm Fuarı’nda Tanıtılıyor

Hollanda Vakantiebeurs Utrecht Turizm Fuarı 44. Kez Kapılarını Açtı. 18 Ocak Tarihine Kadar Hollanda’nın Utrecht Kentinde Gerçekleşen Olan Fuara Türkiye’den Çok Sayıda Turizm Profesyoneli Katılıyor.

Aydın 14.01.2015, 09:36 18.02.2015, 22:59
Kuşadası, Utrecht Turizm Fuarı’nda Tanıtılıyor
Hollanda Vakantiebeurs Utrecht Turizm Fuarı 44. kez kapılarını açtı. 18 Ocak tarihine kadar Hollanda’nın Utrecht kentinde gerçekleşen olan fuara Türkiye’den çok sayıda turizm profesyoneli katılıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2015 yılının ilk turizm fuarı olan Vakantiebeurs Utrecht Turizm Fuarı’na Lahey Kültür ve Turizm Müşavirliği aracılığı ile ve 1300 metrekare büyüklüğündeki “Türkije Home“ isimli bir stand ile katılıyor.

Dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri olarak kabul edilen Utrecht Turizm Fuarı’nda bu yıl bölgelerden sadece Bodrum tam kadro olarak yer alırken, Kuşadası ise otelcilerin açtığı stand ile temsil edildi. Antalya, İstanbul ve diğer bölgeler Türkiye genel standında tanıtım çalışması yaptı. Bodrum’un başarıyla gerçekleştirdiği lokal tanıtım çalışmasının başında ise Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon yer alırken, tüm otelciler ve turizm kuruluşları çok başarılı bir çalışma ile Bodrum’u temsil ediyor. Hollanda pazarının vazgeçilmezi olarak anılan Kuşadası ise bu yıl geçmiş yıllara oranla daha sönük bir stand ile temsil ediliyor. Kuşadası Belediyesi’nin yer almadığı ve Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın katılmadığı fuarda, Kuşadası’nı Kuşadası Otelciler Derneği tarafından stand açıldı. Londra fuarına katılmayarak tartışmalara yol açan ve sadece ulusal İzmir fuarına katılan Kuşadası Belediyesi’nin yurt dışı fuarlara ilgi göstermemesi eleştiri konusu oldu.

Kuşadası Otelciler Derneği(KODER) Başkanı ve 5 yıldızlı Korumar Otel’i Genel Müdürü Tacettin Özden Utrecht fuarında Kuşadası’nı KODER olarak açtıkları standla temsil ettiklerini belirterek, başarılı bir tanıtım çalışması hedeflediklerini ve Hollanda pazarından her yıl olduğu gibi umutlu olduklarını söyledi.
Yorumlar (0)
20°
açık