Kuşadası'nda mucize! 19 yıl sonra yürüdü!

11 yaşında düşmesi sonucu omurilik felci olan 30 yaşındaki Abdurrahman Kılıç, 19 yıl sonra Kuşadası'nda sağlığına kavuştu. Gitmedik hastane bırakmayan Kılıç ise sevinç gözyaşları içinde ilk adımlarını atıyor.

Aydın 04.12.2019, 09:05 04.12.2019, 11:24
Kuşadası'nda mucize! 19 yıl sonra yürüdü!

Abdurrahman Kılıç (30) Ağrı’da 11 yaşındayken talihsiz bir kaza sonucu omur ilik felci oldu. Kılıç 10 yıl yatalak kaldığı sürede mama ile beslendi. Daha sonra 9 yıl boyunca tekerlekli sandalyeye mahkum yaşadı. Bu geçen 19 yıl süresi boyunca onlarca hastane gezdi derdine çare aradı.

Umudunu hiç bir zaman kaybetmeyen Abdurrahman Kılıç, tavsiyeler üzerine ülke ülke dolaştı. Umudunu yurt dışında arayan Kılıç, burada yürüyebilmek için denek olarak kullanıldı. Şimdiye kadar bir çok operasyon geçiren Kılıç için doktorlar bile ümidini kesmişti.

UMUDUNU KAYBETTİ

Umudunu kaybeden Abdurrahman Kılıç, yine tavsiye üzerine soluğu Kuşadası Devlet Hastanesi’nde aldı. Burada Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Abuzer Kayar’ın başlattığı tedaviden 22 gün sonra yürümeye başlayan Kılıç’ın adımları her geçen gün hızlanıyor. Hastanenin aynı servisinde yatanların da umudu olan Dr. Kayar, tedavi ettiği diğer felçli hastalarda iyileşme süreci devam ediyor.

Umut ışığı olan Kuşadası Devlet Hastanesi’nin yöneticileri ve personeli ile Dr. Abuzer Kayar, omurilik felçli hastaların tedavisinde önemli bir başarıya imza atmış olmanın gururunu yaşıyor. İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nden Kuşadası Devlet Hastanesine gelerek göreve başlayan Dr. Abuzer Kayar’ın Avrupa’dan gelen hastaları da var. Bilindiği gibi Dr. Kayar, 2010’da yapılan Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda Türkiye birincisi olmuştu.

Yorumlar (0)