banner123

Kadının İnsan Hakları Eğitim Programıı’nın yeni dönemi 2 Kasım’da başlıyor

Kuşadası Belediyesi ile Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği tarafından düzenlenen Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı (KİHEP) ile ilgili tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.Kuşadası Belediyesi ve Kadının İnsan...

Aydın 26.10.2016, 05:49
Kadının İnsan Hakları Eğitim Programıı’nın yeni dönemi 2 Kasım’da başlıyor
Kuşadası Belediyesi ile Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği tarafından düzenlenen Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı (KİHEP) ile ilgili tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Kuşadası Belediyesi ve Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği işbirliği ile geçtiğimiz yıl iki dönem halinde 60 kadına verilen KİHEP’in 2 Kasım’da başlayacak olan yeni dönem eğitimleri öncesinde, Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi’nde bir tanıtım kokteyli düzenlendi. Kadın Danışma Merkezi tarafından KİHEP hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenen toplantıya, daha önce KİHEP programına katılarak eğitimlerini tamamlayan kadınlar ile programa yeni kayıt olmak isteyen kadınlar katıldı. Cinsiyet ayrımcılığı, kadınların yasal hakları gibi konulara yer verilen toplantıda ayrıca "Kadınlar da Var" isimli bir belgesel gösterimi yapıldı.
Kuşadası Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde sosyolog olarak görev yapan Elif Urgancı ve sosyal hizmet uzmanı Ayşe Gülgün tarafından 2-3 kasım tarihinde verilecek olan yeni dönem KİHEP eğitim programı, 16 hafta sürecek. Kadınlarda, cinsiyet ayrımcılığı, sahip oldukları yasal haklar ve maruz kaldıkları insan hakkı ihlalleri gibi konulara yönelik olarak bilinç oluşturmayı amaçlayan KİHEP sonunda katılımcı kadınlara sertifika verilecek.
Yorumlar (0)