Haluk Alıcık, “Şehitlerimiz namusumuz, gazilerimiz onurumuzdur”

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle açıklama yayımladı.Başkan Alıcık, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kanlı terör saldırısını 15 Temmuz...

Haluk Alıcık, “Şehitlerimiz namusumuz, gazilerimiz onurumuzdur”

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle açıklama yayımladı.

Başkan Alıcık, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kanlı terör saldırısını 15 Temmuz 2016’da yaşamış bulunmaktayız. Şerefli, asil Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içine sızan FETÖ’cü hainlerin gerçekleştirdiği bu kalkışmayı, halkımız 250 şehit, 2000’in üzerinde gaziyle bedel ödeyerek, püskürtmüştür. Bu hain kalkışmanın ilk saatlerinden itibaren 7’den 70’e herkes Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ sözünü yerine getirmiş ve FETÖ’cü hainlerin karşısında iman ruhuyla durmuşlardır.

TBMM’yi bombalayan, sivil vatandaşlarımızın üzerine tanklarla, savaş uçaklarıyla saldıran, özel harekat karargahını yerle bir eden zihniyete bu millet bir ders vermiştir. İhanet şebekeleri bu ülkede hiçbir zaman başarıya ulaşamayacaktır. Türk Milleti tarihi boyunca her zaman esareti canı pahasına reddetmiştir. Bir gecede ihaneti gördük, bir gece de zaferi gördük. Şehitlerimiz namusumuz, gazilerimiz onurumuzdur. 15 Temmuz’un ardından devletimizin kararlılıkla FETÖ’nün inlerine girmiş, anayasal düzeni bozan ihanet şebekesini çökertmiştir. 15 Temmuz’u unutturmayacağız. Bizlere düşen görev ise şehitlerimizin miraslarına sahip çıkmak ve bundan sonraki nesillere emanetleri aktarmaktır. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde, Allah birlik ve beraberliğimizi bozdurmasın, şanlı bayrağımızın altında huzur içinde yaşamayı bizlere ve bizden sonraki nesillere nasip etsin”
YORUM EKLE