Germencik’te peyzaj tasarım proje yarışmasında ödül sahibini buldu

Germencik Belediyesi ve Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesinin işbirliği ile hazırlamış oldukları peyzaj tasarım projesi sona ulaştı.Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesinin Peyzaj Mimarlığı bölümü öğretim üyeleri ve...

Germencik’te peyzaj tasarım proje yarışmasında ödül sahibini buldu

Germencik Belediyesi ve Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesinin işbirliği ile hazırlamış oldukları peyzaj tasarım projesi sona ulaştı.

Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesinin Peyzaj Mimarlığı bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Yeni Mahalle Parkı Peyzaj Tasarım Projeleri” ödül töreninde Germencik Halkı tarafından en beğenilen üç projenin sahipleri 1. Sefer Çon, 2. Tuğba Coşkun ve 3. olan Aleyna Güven’e ödülleri Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın tarafından takdim edildi.

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın; “Germencik Kendi Parkını Kendi Seçiyor” sloganı ile yola çıktığımız, Belediyemiz ve Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesinin Peyzaj Mimarlığı bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu, halkımız beğenisine sunduğumuz 25 proje arasından en beğenilen 3 proje sahibi öğrencilerimize ödüllerini teslim ettik. Bu proje ile Üniversite ve Yerel yönetimlerin kendi aralarında gerçekleştirebilecekleri işbirliği ile kenti daha yaşanılabilir bir hale getirebilme adına gençlerimize de fırsat verme imkânı bulduk. Yeni fikirlerle beraber sosyal yaşam alanlarımızı daha canlı tutmayı hedefliyoruz. Bunun içinde çalışmalarımıza ilk günden bu yana devam ediyoruz. Daha güzel bir Germencik için gerçekleştirdiğimiz projede bizlerin yanında olan Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi dekanımıza, Peyzaj Mimarlığı bölümü öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimize çok teşekkür ederim” dedi.
YORUM EKLE