Geka’dan Belediyelere Destek Kitabı

Geka Genel Sekreteri Süleyman Alata, Yenilikçilik, Yerelleşme, Hizmet Kalitesi Ve Erişebilirlilik Gibi Kavramların Önem Kazandığını Söyledi

Aydın 16.01.2015, 09:05 18.02.2015, 22:59
Geka’dan Belediyelere Destek Kitabı
Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), belediyelerin yararlanabileceği tüm destekleri anlatan "Belediyelere Yönelik Destek Mekanizmaları" kitabını yayınladı.

GEKA’nın Aydın, Denizli ve Muğla Yatırım Destek Ofisleri tarafından hazırlanan kitabın dağıtımı Güney Ege Bölgesindeki tüm belediyelere gerçekleştirildi. Kitapta öncelikle belediyelere Kalkınma Ajansları tarafından sağlanan destekler açıklanırken kamu kurum ve kuruluşları, uluslararası kurum ve kuruluşlar ile büyükelçilikler tarafından sağlanan desteklerin yanı sıra Avrupa Birliği mali yardımları hakkında da bilgi verildi. Belediyelerin projelerini gerçekleştirme aşamasında, projeye en uygun destek mekanizmasına ulaşılmasında kaynak kitap olan "Belediyelere Yönelik Destek Mekanizmaları" kitabı destek programları, başvuru koşulları, değerlendirme süreçleri vb. konularda detaylı bilgiler içeriyor.

GEKA’nın amaçlarından biri bölgeye daha fazla yatırım yapılması, hizmet kalitesinin artırılması, standartların yükseltilmesi ve yenilikçi uygulamaların hayata geçirilmesidir. Bunların yapılabilmesi için de bölgeye daha fazla kaynağın ve bilginin çekilmesi için çalışmaktadır. Bu doğrultuda 2011 yılında Türkiye’deki tüm destek mekanizmalarını içeren Destek Mekanizmaları kitapçığını da hazırlayan GEKA, 2013 yılında ise yatırımcıların güncel devlet desteklerine online ulaşmaları amacıyla www.yatirimadestek.com internet sitesini hizmete soktu ve ilgili site tüm Türkiye’de başvurulan bir referans site haline geldi.

Güney Ege Bölgesindeki belediyelerin desteklerden faydalanabilmesini ve bu yolla proje uygulama kapasitelerini arttırılmasını sağlamaya çalıştıklarını belirten GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata, yenilikçilik, yerelleşme, hizmet kalitesi ve erişebilirlilik gibi kavramların önem kazandığını söyledi. Bu anlamda Aydın, Denizli ve Muğla Yatırım Destek Ofisleri’nin hazırladığı "Belediyelere Yönelik Destek Mekanizmaları" kitabının katkı sağlamasını ve yeni yatırımlara vesile olmasını dileyen Alata, ayrıca yatırımcılara bu hususlarda hizmet vermek üzere kendi alanında oldukça nitelikli bir ekibin onları beklediğini belirtti.
Yorumlar (0)
31°
açık