Egeli Boğalar Musluca Mahallesi’Nin Daha İyi Su İçmesi İçin Güreşti

Ege’Nin En Önemli Yaz Eğlenceleri Arasında Yer Alan Boğa Güreşleri Festivallerine Bu Hafta Sonu Aydın Musluca Mahallesi’Nde Devam Edildi. Aydın, Muğla Ve İzmir İllerinin Değişik Yerlerinden Gelen Yaklaşık 100 Çift Pehlivan Boğa Kıran Kırana Güreşirken, Güreşlerden Elde Edilecek Gelirle Musluca Mahallesi’Nin İçme Suyuna Filtre Takılacağı Belirtildi.

Egeli Boğalar Musluca Mahallesi’Nin Daha İyi Su İçmesi İçin Güreşti
Ege’nin en önemli yaz eğlenceleri arasında yer alan boğa güreşleri festivallerine bu hafta sonu Aydın Musluca Mahallesi’nde devam edildi. Aydın, Muğla ve İzmir illerinin değişik yerlerinden gelen yaklaşık 100 çift pehlivan boğa kıran kırana güreşirken, güreşlerden elde edilecek gelirle Musluca Mahallesi’nin içme suyuna filtre takılacağı belirtildi.

Sabah saatlerinde Musluca ile Çayyüzü Şehitliği arasında kalan alanda oluşturulan arenada yapılan güreşlere akşam hava kararıncaya kadar devam etti. Güreşlere erkeklerin yanı sıra bayanların da yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Zaman zaman rakibinden korkup kaçan boğalar izleyicilerin üzerine doğru kaçınca heyecanlı anlar yaşanırken, bazı boğaların sahipleri galibiyet sevinçlerini pehlivan boğalarına binerek kutladı.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:00
YORUM EKLE