Efeler’de 14 Şubat’ta Nikah Sayısı İki Üç Katına Çıktı

14 Şubat Sevgililer Günü’Nde Evlenmek İsteyen Çiftler, Nikah Salonuna Akın Etti.

Aydın 16.02.2015, 18:14 18.02.2015, 22:59
Efeler’de 14 Şubat’ta Nikah Sayısı İki Üç Katına Çıktı

14 Şubat Sevgililer Günü’nde evlenmek isteyen çiftler, nikah salonuna akın etti. Efeler Belediyesi Nikah salonu yoğun ilgi nedeniyle çiftlere bir saat arayla randevu verdi.
Efeler Belediyesi Nikah Dairesi, 14 Şubat’ta alınan randevularla tamamen doldu. Normal günlerde 4-5 nikah kıyılırken, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde iki üç katı nikah kıyıldığı kaydedildi. Efeler Belediyesi Evlendirme Dairesi memuru Gökalp Karcı, kış döneminde haftada bir olan nikah sayısının 14 Şubat nedeniyle bir saatte bir nikaha yükseldiğini açıkladı. Günün ilk nikahı 08.30’te kıyılırken, akşam mesai bitimine kadar salonda devam etti.

14 Şubat’ta nikah masasına oturarak Evet diyen çiftler de günün önemine dikkat çekerken, farklı ve özel olsun istedikleri için nikah için bu günü seçtiklerini kaydetti. 5 ay öncesinden 14 Şubat’ta nikah kıydırmak için gün almaya çalışan Nazlı (Yüzer) Ünlü-Yalçın Ünlü çifti, bu özel günde dünya evine girmenin mutluluğunu yaşadı. Nazlı Ünlü 5 ay öncesinden 14 Şubat 2014 için nikah dairesine başvurduklarını kaydederek, “2014’e uygun bir tarih bulmak istiyorduk. Ama ben özellikle Sevgililer Günü’ne denk gelsin istemiştim. Ancak 14 Şubat tarihi için ilk başvurduğumuzda boş saat bulamadık. Çiftin biri nikah tarihini ileri bir tarihe erteleyince bizim nikahımız 14 Şubat Sevgililer Gününde kıyılabildi. Biz eşimle bu mutlu gün için 15 yıl bekledik, inşallah uğur getirir” dedi.
Yalçın Ünlü ise, “Benim için bugünün gün ya da ay olarak bir anlamı yok. Ben sevdiğim kişiyi, eşimi hayatıma katmış oldum. İnşallah birlikte huzurlu ve mutlu bir ömür geçiririz” diye konuştu.
Efeler Belediye Başkanı M.Mesut Özakcan’ın hediye edilen bir çift fincan, taze evli çiftlerce ve ailelerce büyük memnuniyet yarattı. Böyle bir uygulamayı daha önce hiç duymadıklarını ve görmediklerini belirten çiftler, “Karşılıklı sevgi ve saygımızın bir ifadesi olarak, muhabbetimizin daimi olması dileklerimizle içtiğimiz her kahvede başkanımız Özakcan’ı anacağız. Bu mutlu günümüzde bizi unutmayan Sayın Belediye Başkanımız M.Mesut Özakcan’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandılar.

Yorumlar (0)