Didimli Emlakçılar Tapu Müdürlüğüne Bankamatik İstiyor

Ziraat Bankasının Tapu İşlem Harçlarının Vezne Yerine Bankamatiklerden Yapılması Vatandaşları İsyan Ettirdi. Didim Ticaret Odası Meclis Üyesi Ve Elit Emlak Ofisi Sahibi Deniz Demir Alım-Satım İşlemlerinde Bu Tür Bir Hizmetin Şube Binası Önünde Yapılmasından Dolayı Uzun Sürdüğünü Ve Bununda Tepkilere Neden Olduğunu Belirterek “Tapu Müdürlüğü Önüne Bankamatik Cihazlarının Konulmasını İstiyoruz.”Dedi.

Didimli Emlakçılar Tapu Müdürlüğüne Bankamatik İstiyor

Didim Ticaret Odası Meclis Üyesi ve Elit Emlak Ofisi Sahibi Deniz Demir, alım satım işlemlerinde uzun kuyrukların oluşmaması için Tapu Müdürlüğü önüne ATM cihazı konulmasını istedi.

Didim’de yaz aylarında yaşanan yoğunluk Emlak sektörünü de harekete geçirirken tapu işlemlerindeki harçların Ziraat Bankasının veznelerin yerine Bankamatiklerin alınmasına vatandaşların tepkisine neden oldu. Bankamatiklerde yaşanan yoğunluğun çözülmesi noktasında Ziraat Bankası ile Halk Bankasına çağrıda bulunan Didim Ticaret Odası Meclis Üyesi ve Elit Emlak Ofisi Sahibi Deniz Demir, “Didim’de harçlar Ziraat ve Halk Bankasından yapılmaktadır. Ziraat Bankası yeni prosedür gereği yeni prosedür gereği tapu işlem harçlarını artık veznelerden alınamamaktadır. O yüzden Emlakçılar ve Tapu alım satımı yapan vatandaşlar artık dışarıda bulunan Bankamatiklerden harç işlemleri yapmak zorunda kalmışlardır. Her alım satım işlemi için üç ayrı işlem yapılmakta her seferinde sistem numarası, TC kimlik numarası cep tel numarası girilmesi gerektiğinden bir işlem gereğinden fazla uzun sürmektedir. Bundan dolayı Bankamatiklerin önünden şimdiden uzun kuyruklar oluşmaya başladı. Okulların kapanmasıyla bu yoğunluk daha da fazlalaşmasından dolayı tapu işlemlerinin daha çok aksayacağını ve uzayacağını düşünmekteyim. Ticaret Odası olarak Ziraat Bankasından sözlü olarak Tapu Sicil Müdürlüğü önüne bankamatik talebinde bulunduk. İlk etapta sıcak bakılmadığı söylense de yazılı olarak gerek Ziraat Bankası Didim Şube Müdürlüğüne gerek se Ziraat Bankası Bölge Müdürlüğüne yazılı olarak taleplerimizi ileteceğiz. Emlakçı, Müteahhit tapu takip işi yapan arkadaşlarımız ve burada birikimlerini değerlendirmek isteyen misafirlerimizin saatlerce bankamatiklerden tapu harcı yatırmak için zaman harcamalarını doğru bulmuyoruz” dedi.

Demir Tapu Sicil Müdürlüğünün bahçesine bir bankamatik cihazının konulmasını Emlakçılar olarak ısrarla istediklerini belirterek “Buraya Bankamatik konulması hem işlerimizi kolaylaştıracak hem de bankada var olan yoğunluk azalacak. Bu konuda Bankadan kolaylık bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:00
YORUM EKLE