Didim’de Mısırcılar Belediyeyi Bastı

Aydının Didim İlçesinde Yalı Caddesi Ve Çevresinde Kendilerine Seyyar Mısır Satışı Engellenen Ve Yer Gösterilmeyen Mısırcılar Belediyeyi Bastı. Belediyenin Giriş Kapısının Camını Kıran Vatandaşlara Belediye Zabıtası Ve Emniyet Güçleri Engel Oldu.

Aydın 26.06.2014, 15:22 18.02.2015, 23:00
Didim’de Mısırcılar Belediyeyi Bastı
Aydının Didim İlçesinde Yalı Caddesi ve çevresinde kendilerine seyyar mısır satışı engellenen ve yer gösterilmeyen Mısırcılar belediyeyi bastı. Belediyenin giriş kapısının camını kıran vatandaşlara Belediye zabıtası ve Emniyet güçleri engel oldu.

Didim’de Belediyenin bu dönem aldığı kararlar doğrultusunda Yalı Caddesi ve çevresinde seyyar satıcılara izin verilmeyeceği yönündeki uygulamalar tepki aldı. Yalı Caddesi ve çevresinde kendilerine seyyar mısır satışı engellenen ve yer gösterilmeyen Mısırcılar aileleriyle birlikte durumlarını dile getirmek ve kendilerine yer verilmesini istemek amacıyla Belediye Başkanı Demiz Atabay ile görüşmek istedi.

Görüşmenin yapılmamasına sinirlenen mısırcılar, Belediye bahçesinde duruma tepki göstererek “Biz Ekmek istiyoruz. Aç mı kalalım” sözleriyle belediye yönetimine sitem etti. Mısırcılar arasında bir kişi belediyeye terlik atarak, belediyenin giriş kapısının üstündeki camı kırdı.

Olayların başlamasının ardından Belediye Zabıta ekipleri mısırcıları müdahale ederken bir kadın olaylar esnasında bayıldı.
Didim İlçe Emniyet Müdürlüğünden olaylarla ilgili takviye ekip istendi. Bayılan kadın 112 Acil Servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Didim Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Mısırcılar aylardır sorunlarını anlatmak için belediyeye geldiklerini fakat sonuç alamadıklarını söyleyerek belediyeden ayrıldılar.
Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, daha önce yaptığı açıklamalarında seyyarla mücadele edeceklerini ifade etmiş, bu açıklamaları da kamuoyunda memnuniyetle karşılanmıştı.
Yorumlar (0)
16°
açık