Didim’de Eğitim Sen Ve Ses’ten Zamma Tepki

Hükümetin Kamu Çalışanı Ve Emeklilere 2015 Yılı İçin Açıkladığı Zamma Tepkiler Çığ Gibi Büyürken Bir Tepki de Didim’den. Aralarında Eğitim Sen Ve Ses Üyelerinin de Bulunduğu Kesk’e Bağlı Sendika Üyelerinden Geldi. Zamma Tepki Gösteren Sendika Üyeleri Maaş Bordrolarını Yaktı.

Aydın 16.01.2015, 19:34 18.02.2015, 22:59
Didim’de Eğitim Sen Ve Ses’ten Zamma Tepki
Didim’de Eğitim Sen ve SES üyeleri, memur maaşlarına yapılan zamma tepki gösterdi.

Hükümetin zammına tepki gösteren KESK’e bağlı SES ve Eğitim Sen Didim Temsilcilikleri, ilk olarak Didim Devlet Hastanesine ardından ise Kent Meydanında bir basın açıklamasında bulundu.

SES Örgütlenme Sekreteri Selçuk Altınok ve Eğitim Sen İlçe Temsilcisi Turgay Elçi tarafından okunan basın açıklamalarında; "Bugün ellerimizde yoksulluğun, açlığın ve sömürünün belgesi olan bordrolarımızla buradayız. Bu bordrolar yıllardır biriken, her geçen gün ağırlaşan ekonomik ve sosyal sorunlarımızın belgesidir. Duyulmayan sesimiz, yok sayılan taleplerimizdir. En son emeklilik ikramiyesinin 30 yıl ile sınırlandırılması haksızlığına karşı verdiğimiz fiili ve hukuki mücadeleyi nasıl kazandıysak diğer tüm hak gasplarına karşı da mücadele etmeye ve yeni kazanımlar elde etmeye devam edeceğiz. Tüm kamu emekçilerini bu mücadelede yer almaya, adına sendika bile demenin gerçekte bir karşılığının olmadığı yandaşlardan hesap sormaya ve geleceklerine sahip çıkmaya çağırıyoruz” denildi.
Yorumlar (0)
23°
açık