Çerçioğlu; “Cumhuriyetimiz, ulusumuzun bağımsız yaşama iradesinin gurur abidesidir”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Bir Kutlama Mesajı Yayınlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “bundan 93 Yıl Önce İlan Edilen Cumhuriyetimiz, Ulusumuzun Bağımsız Yaşama İradesinin Gurur Abidesidir” Dedi.

Çerçioğlu; “Cumhuriyetimiz, ulusumuzun bağımsız yaşama iradesinin gurur abidesidir”
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Bundan 93 yıl önce ilan edilen Cumhuriyetimiz, ulusumuzun bağımsız yaşama iradesinin gurur abidesidir” dedi.
Türk Ulusunun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde destansı bir bağımsızlık mücadelesini zaferle sonuçlandırdığını ifade eden Başkan Çerçioğlu şunları kaydetti, “Büyük fedakarlıklarla zafere ulaştırdığımız bağımsızlık mücadelemizin ardından, 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyetimiz, esaret zincirini kıran Türk Ulusunun çağdaş uygarlık yönündeki yeni hedefini de ortaya koymuştur. Cumhuriyet rejiminin tüm faziletlerini içine sindiren Ulusumuz, Cumhuriyetini her şart altında korumak ve kollamak bilincine erişmiştir. Büyük Kurtarıcının da ifade ettiği gibi Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulması ve yaşatılmasında emeği geçen şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm hemşerilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum”
YORUM EKLE