Celal Kılıçdaroğlu oturma eylemine başladı

13 günlük ölüm orucuna son vererek Didim Kent Meydanı'nda 3 gün sürecek oturma eylemine başladığını bildiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, "Ağabeyim lüks içinde yaşıyor, benimse hiçbir şeyim yok. Çadırda yaşıyorum. Ben burada vatanım için bekliyorum. FETÖ’nün temizlenmesi için eylemlerime devam edeceğim." dedi.

Celal Kılıçdaroğlu oturma eylemine başladı

Aydın'ın FETÖ/PDY'den temizlenmesi amacıyla Söke'den Didim'e yaptığı  yürüyüşle gündeme gelen Kılıçdaroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada 13 günlük  ölüm orucuna son vererek Didim Kent Meydanı'nda 3 gün sürecek oturma eylemine  başladığını bildirdi.

Kılıçdaroğlu, Didim Belediyesi başta olmak üzere bütün belediyelerin  FETÖ'den temizlenmesi için mücadeleye devam edeceğini belirterek, "FETÖ’nün  belediyelerden temizlenmesini istiyorum. 3 gün buradayım, gece gündüz buradayım.  Oturma eylemine başladım. FETÖ ve diğer terör örgütlerinin silinmesi için eylem  yapıyorum." diye konuştu.

Çadırı kendi imkanlarıyla kurduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, şöyle  konuştu:

"Emekli maaşımla geçiniyorum. Kimseden bir menfaat beklemiyorum. Benim  arkamda ne müteahhit var, ne iş adamları var. Kimse beni satın almadı. Kendimi de  kimseye sattırmam zaten. Ağabeyim bir televizyon kanalında 'belediyeye gittiği  zaman kapının önüne koysunlar' demiş. Hiçbir belediyeyle zaten işim olmaz.  Üzerimde bir emlak da yok bir şey yok. Arkamda gördüğünüz gibi bir çadırım var.  Huzur içindeyim, onurluyum, gururluyum."

'VATANIM İÇİN BEKLİYORUM'
FETÖ'yle mücadele konusunda ağabeyinin kendisini yalnız bıraktığını ve  sahip çıkmadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Ağabeyim lüks içinde yaşıyor, benimse hiçbir şeyim yok. Çadırda  yaşıyorum. Ben burada vatanım için bekliyorum. FETÖ’nün temizlenmesi için  eylemlerime devam edeceğim. CHP’nin içindeki FETÖ’cüler temizlenene kadar...  Direniyorum, onurumla, şerefimle, gururumla. Hiçbir parti gözetmeksizin  belediyelerin FETÖ’den temizlenmesini istiyorum."

"Sayın Cumhurbaşkanımızı Allah başımızdan eksik etmesin" pankartı  taşıyan Kılıçdaroğlu, 3 gün sürecek eyleminin ardından mücadelesine farklı  yöntemler deneyerek devam edeceğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE