Çakı gibi tohumlamacı oldular

Aydın Hekimler Odası öncülüğünde Aydın ile birlikte 9 ilden veteriner hekimlerin katıldığı suni tohumlama kursu tamamlandı. Teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilen kursların sonunda ahıra giden kursiyerler inekler üzerinde yaptıkları...

Çakı gibi tohumlamacı oldular
Aydın Hekimler Odası öncülüğünde Aydın ile birlikte 9 ilden veteriner hekimlerin katıldığı suni tohumlama kursu tamamlandı. Teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilen kursların sonunda ahıra giden kursiyerler inekler üzerinde yaptıkları uygulama ile çakı gibi suni tohumlamacı olduklarını gösterdiler. İşletmelerde başarı ile tohumlama yapan kursiyer veteriner hekimlere sertifikaları verildi.
Aydın Veteriner Hekimler Odası önceliğinde gerçekleştirilen ve bir hafta devam eden kurslarda 2011 yılında çıkarılan yönetmelik kapsamında suni tohumlama yetkisi almak isteyenlere teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamalı eğitim verilmişti. Aksaray Üniversitesi’nden Doç. Dr. Barbaros Tuncer’in yanı sıra Tarım İl Müdürlüğü yetkililerince kurs verilmişti.
Serbest veteriner hekimlerin suni tohumlama yapabilmesi için gerekli olan sertifikayı kursları başarı ile tamamlayan veterinerler sahip oldu. Kurslara Aydın’ın yanı sıra Giresun, Diyarbakır, Muğla, İzmir, Antalya Balıkesir ve Adıyaman illerinden de katılan kursiyerler kursun sonunda kendileri için düzenlenen sade bir etkinlikle Aydın’a veda etti.
YORUM EKLE