Büyükşehir Belediyesinden örnek davranış

İstanbul Beşiktaş’ta görevden dönen polisleri taşıyan otobüse yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucunda 38 vatan evladı şehit düştü. Türk milletini derinden sarsan terör eylemi sonrasında, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı...

Büyükşehir Belediyesinden örnek davranış
İstanbul Beşiktaş’ta görevden dönen polisleri taşıyan otobüse yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucunda 38 vatan evladı şehit düştü. Türk milletini derinden sarsan terör eylemi sonrasında, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu taziye mesajı yayınladı. Büyükşehir Belediyesi ayrıca ana caddelerde bulunan afiş ve panoları ise ’Acımız Büyük İstanbul, Şehitler Ölmez’ yazılarıyla donattı.

Yeni Anayasa mütabakatı sonrasında İstanbul’da PKK/TAK Terör Örgütü tarafından polisleri taşıyan otobüse yönelik gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen 30’u polis memuru olmak üzere 38 vatandaşımız için milli yas ilan edildi. Aydın ve ilçelerinde bugün düzenlenen yürüyüşlerde terör örgütüne lanet okunurken, belediye başkanları da saldırı sonrası taziye mesajları yayınladı. Son olarak bu gece Aydın Büyükşehir Belediyesi örnek bir davranış sergileyerek, milli birliğe ve kardeşliğe kucak açtı. Özlem Çerçioğlu, polisleri ve sivilleri hedef alan saldırı sonrasında büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek, acılı şehit ailelerine taziye mesajlarını iletti. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun gece yarısı talimatıyla da ana caddelerde köprü üstlerinde siyah renkte yazılı ’Acımız Büyük İstanbul, Şehitler Ölmez’ afişleri asıldı. Afişlerde ayrıca şehitler için kırmızı karanfil konulurken, şehir merkezi ve ilçelerde bulunan reklam panolarına da şehitler ölmez yazıları yayınlandı.
YORUM EKLE