Binlerce İranlı nevruz için Aydın Kuşadası'na akın etti!

Kuşadası Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Bülent İlkbahar, gazetecilere yaptığı açıklamada ülkelerindeki 13 günlük nevruz tatili dolayısıyla İranlı turistlerin Kuşadası'na giriş yapmaya başlandığı belirtildi.

Binlerce İranlı nevruz için Aydın Kuşadası'na akın etti!

Aydın'ın Kuşadası ilçesine, bugün ilk kafileyle 400 İranlı turist geldi. Ülkedeki 13 günlük Nevruz tatili dolayısıyla Türkiye'ye İranlı turist akını olması beklenirken, sadece Aydın'ın Kuşadası ilçesine, 8'i charter olmak üzere toplam 10 uçak seferiyle İran'dan 10 bin turistin geleceği belirtildi. 
Ülkelerindeki 13 günlük Nevruz tatilini fırsat bilen İranlılar, bugün sabah saatlerinden itibaren Türkiye'nin turistik bölgelerine gelmeye başladı. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na bu sabah inen ilk charter uçağı ile İran'dan ilk kafileyi oluşturan 400 turist, Türkiye'ye giriş yaptı. Antalya ve Bodrum'a inecek uçaklar ile Van sınırından kara yoluyla gelecek İranlıların sayısının 100 bini bulmasının beklendiği kaydedildi. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na 2 haftada inecek, 8'i charter, 2'si tarifeli toplam 10 uçak ile sadece Kuşadası'na 10 bin İranlı turistin geleceğini söyleyen tur operatörü Bülent İlbahar, 


"İranlı dostlarımız nevruz tatilini geçirmek için ülkemize büyük ilgi gösteriyor. İlçemize on bin İranlı turist gelecek. Bugün 400 kişilik ilk kafilemiz geldi. Otellerine yerleşti. Bizim ve diğer acentelerin Antalya'ya getireceği İranlı turist sayısı 30-40 bini bulacak. İstanbul, Bodrum ve kara yolu ile gelecek olanlar var. Nevruz tatilinden sonra charter sayıları düşse de İran uçuşları ve misafirlerimizin gelmesi ekim ayı sonuna kadar sürecek."

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 16:22
YORUM EKLE