Başkan Kale’den Besicilere Tam Destek

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, İlçe Sınırları İçerisinde Hayvancılıkla Uğraşan Besicilerle Bir Araya Geldi

Başkan Kale’den Besicilere Tam Destek

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, ilçe sınırları içerisinde hayvancılıkla uğraşan besicilerle bir araya geldi.
İncirliova Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantıya yaklaşık 2 yüz hayvan besicisine seslenen Başkan Kale; “Büyükşehir Yasası ile birlikte ilçe merkezleri mücavir alanları içerisinde bulunan hayvan besicilerinin mücavir alan dışına çıkarılmasına dair hüküm vardır. Sizlerin yaşadığı tüm sorunları yakından bilmekteyim. Bundan dolayı belediye olarak imkanlarımız doğrultusunda sizlerin mücavir alanları dışına taşınmasında gerekli alt yapının hazırlanması için her türlü desteği sağlamaya hazırız” şeklinde konuştu.

Başkan Kale’nin yaptığı konuşma sonrasında söz alan bazı hayvan besicileri Büyükşehir Yasası’na ilişkin eleştirilerde bulunarak kendilerinin zor durumda bırakıldığını söyledi. Merkezi Hükümetin gerekli alt yapıyı hazırlamadan hayvan besicilerini mücavir alanları dışına çıkarmasının doğru olmadığına vurguda bulunan besiciler; “Hayvancılık her geçen gün ciddi sorunlarla karşı karşıya bırakılmaktadır. Bizler zar zor şartlar altında hayatımızı idame etmek, evlerimize ekmek götürmeye çalışmaktayız. Bu yasa ile birlikte mücavir alanlar dışına çıkarılmamız esnasında maddi anlamda ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağız. Bu nedenle Merkezi Hükümet bu kararı alırken hayvan besicilerini dikkate alarak gerekli alt yapının hazırlanması için maddi destekte bulunması gerekiyordu” dedi
“SİZİN SORUNUNUZ BİZİM SORUNUMUZ”
Türkiye’de hayvancılığın her geçen gün yok olmayla karşı karşıya bırakıldığını ifade eden Başkan Kale, hayvan besicilerin yaşamış olduğu tüm sorunları bildiklerini söyledi. Hayvancılığın Ülke ekonomisi ve İncirliova için önemli olduğunu vurgulayan Başkan Kale; “Büyükşehir Yasası ile birlikte ilçe belediyelerin gelirlerinde ciddi bir düşüş meydana gelmiştir. Ancak, bizler bunun arkasına sığınarak imkanlarımız yok deyip sizleri sorunlarınızla baş başa bırakmayacağız. Sizlerin mücavir alanlar dışına taşınmasında gerekli alt yapının hazırlanması, arazi kiralanması gibi birçok konuda ne gerekiyorsa yapacağız. Çünkü sizlerin sorunlarını kendi sorunumuz gibi görüyoruz” diyerek hayvan besicilerinin yanında olacaklarına söz verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 22:59
YORUM EKLE