Başkan Kale, Daha Temiz Bir İncirliova İçin Çalışıyor

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, Seçim Döneminde Vatandaşlara Verdiği “Daha Sağlıklı Ve Yaşanılabilir Bir İncirliova Meydana Getireceğiz” Sözünü Yerine Getiriyor

Aydın 13.02.2015, 19:04 18.02.2015, 22:59
Başkan Kale, Daha Temiz Bir İncirliova İçin Çalışıyor

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, seçim döneminde vatandaşlara verdiği “Daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir İncirliova meydana getireceğiz” sözünü yerine getiriyor.
Göreve geldiği günden bu yana çevre temizliği ve çöp toplama işlerine büyük önem veren Başkan Kale, ilçe merkezi ve mahalleye dönüşen köyler ile Acarlar Beldesi’ndeki çöp toplama işlerini bir düzene koyması ve çöp toplama saati uygulamasını başlatmasının yanı sıra şimdi de ilçe genelinde bulunan boş arazi ve bahçelerdeki çöp, evsel atıklar ile molozların temizlenmesi için çalışmalar başlattı.
Önceki gün belediye temizlik müdürlüğü ekipleriyle bir ara gelen Başkan Kale, “Modern bir kentin oluşmasında temel şartlardan bir tanesi de çevre temizliğidir. Bizler göreve gelmeden vatandaşlarımıza sağlıklı ve yaşanılabilir bir İncirliova oluşturacağımıza dair söz verdik. Bugüne kadar ilçe merkezi, Acarlar ve mahalleye dönüşen köylerimizde çöp toplama ve temizlik çalışmalarına ilişkin sistemimizi kurduk. Bundan sonra da mahallelerde bulunan boş arsa ve bahçeler üzerindeki moloz, evsel atıklar, çöpleri de temizlenmesini sağlayacağız. Bunun için ilk olarak merkezde bulunan altı mahallemizde gerekli çalışmaları başlattık. İlçe Merkezimizdeki temizlik çalışmaları tamamlandıktan sonra köy ve Acarlarda da benzer çalışmayı başlatacağız. Bizim en büyük önceliğimiz çevre temizliği olacaktır” dedi.
“TEK BELEDİYEYİZ”

İncirliova’ya bağlı tüm mahallelerin çöp toplama işleri ile çevre düzenlenmesi çalışmalarında 80 personel 10 kamyon, 4 traktör ve bir adet çöp toplama kepçesiyle çalışmaları sorunsuz bir şekilde yürüttüklerini ifade eden Başkan Kale; “İlçe merkezimiz ve Acarlar’da haftanın her günü çöp toplama işlerini gerçekleştiriyoruz. Ayrıca Büyükşehir Yasası ile birlikte mahalleye dönüşen tüm köylerimizde düzenli olarak haftanın iki günü çöpleri sorunsuz bir şekilde toplayan tek belediye de İncirliova Belediyesidir” dedi.
3 YÜZ ÇÖP KONTEYNIRI 2 YÜZ VARİL İLAVE EDİLDİ
Çevre temizliği ve çöp toplama işlerinin daha düzenli bir sistemle yürütülmesi için çaba sarf ettiklerini ifade eden Başkan Kale, ilk olarak çöp konteynırı ile varil ihtiyacı olan sokak ve caddeleri tespit etmekle başladıklarını söyledi. Konuya ilişkin özetle şöyle konuştu; “Bugüne kadar ilçemiz genelinde vatandaşlarımızdan gelen taleplerin yanı sıra ekiplerimizce ihtiyaç olduğu tespit edilen bazı sokak ve caddelerimize 3 yüz adet çöp konteynırı ile 2 yüz adet yarım çöp varilini kendimiz ürettik. Bunları da gerekli yerlere konulmasını sağladık. Önümüzdeki hafta içerisinde yüz adet çöp konteynırı daha üreterek ihtiyaç olan yerlere dağıtacağız”
İLK DEFA YAYA ÇÖP TOPLAMA EKİPLERİ OLUŞTURULDU
İlçe merkezi ve mahallelerde çöp toplama işlerine yeni uygulamalar da getirdiklerini ifade eden Başkan Kale; “Çevre temizliğine büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda da bugüne kadar yapılmayan bir uygulamayı da başlatarak. İlçe merkezi ve mahallelerimizdeki meydanlar ile cadde ve bazı sokaklarımız temizlik işlerinin oluşturulması için 10 kişilik yaya çöp toplama ekibini kurduk” dedi.

Yorumlar (0)