Başkan Atabay“Altınkum Projesi Bizim İçin Önemli”

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay Haftalık Basın Toplantısında Gazetecilerle Bir Araya Geldi. Başkan Atabay Üst Yapı Çalışmalarıyla İlgili Bilgiler Verirken Altınkum Projesinden Esnafa Verilen Sürenin Sona Erdiğini Ve Pazartesi Gününden İtibaren Belediyenin Çalışmaya Başlayacağını Söyledi.

Aydın 11.01.2015, 00:09 18.02.2015, 22:59
Başkan Atabay“Altınkum Projesi Bizim İçin Önemli”

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Altınkum projesinden esnafa verilen sürenin sona erdiğini ve Pazartesi gününden itibaren belediyenin çalışmaya başlayacağını belirtti.
Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, haftalık basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. Başkan Atabay, üst yapı çalışmalar kapsamında Atatürk bulvarıyla ilgili çalışmalar başlandığını belirterek, bulvar üzerinden bisiklet yolu yapılacağını tuvaletle konulacağını bunların içerisinde engellilere ait tuvaletlerinde olacağını söyledi. Atabay ayrıca tarik noktasında çalışmalarında olacağını kaydetti.

Mezarlık sorunu noktasında yeni mezarlık alanında çalışmaların başladığını kaydeden Atabay, Çamlık Mahallesinde de çalışmaların sürdüğünü söyledi. Altınkum projesiyle ilgili olarak Yalı Caddesinde çalışmaların esnaflarca sürdürüldüğünü, mekan sahiplerine ulaştıklarını belirterek “Esnafların katkısı büyük, destek oluyorlar. Bu projeye sahip çıktılar. Pazartesi günü artık belediye olarak bizde tespitlerimizi yapıp çalışmalara başlayacağız. Bazı sıkıntılar olacak mı olacak, bunlara görüş gereceğiz” dedi.
Hayvan Barınağının Didim Belediyesine geçtiğini ve bir veteriner hekim olmak üzere 6 personelin görev yaptığını dile getiren Başkan Atabay kısırlaştırma çalışmalarının yapılmaya başlandığını söyledi. Didim için bu yaz döneminde ne önemli çalışmanın Altınkum projesi olacağını da dile getiren Atabay “Garajın durumu ortada; orayı görenler geri dönmek istiyor. Oradan Altınkum’a inan turistin bir geri dönmemesi için bir düzenleme olacak. İlk önce evimizi temizleyeceğiz. Dışarından gelen insanlara ilk izlenim çok önemli; bizim için bu yıl Altınkum projesi önem taşıyor” dedi.

Yorumlar (0)
17°
açık