Başkan Alıcık, İftarını Vatandaşlarla Yaptı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Aydın Büyükşehir Belediyesinin Çapahasan Mahallesinde Kurmuş Olduğu İftar Sofrasına Katılarak Orucunu Vatandaşlarla Açtı.

Aydın 17.07.2014, 23:56 18.02.2015, 23:00
Başkan Alıcık, İftarını Vatandaşlarla Yaptı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Aydın Büyükşehir Belediyesinin Çapahasan Mahallesi'nde kurmuş olduğu iftar sofrasına katılarak orucunu vatandaşlarla açtı.
Başkan Alıcık, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Çapahasan Mahallesinde kurmuş olduğu Nazilli Belediyesi’nin de iftar sofralarının masa, sandalye ve personel ihtiyacını karşıladığı iftar sofrasında vatandaşlarla sohbet ederek iftar sevinçlerine ortak oldu. Vatandaşlar tarafından sevgi ile karşılanan Başkan Alıcık, vatandaşların Ramazan ayını ve iftarlarını tebrik etti. Ramazan’ın barış, kardeşlik, bereket ve paylaşmak olduğunu söyleyen Alıcık, "Bu ay tüm aylardan daha hayırlı bir aydır. Bu ayda oruçlu olan bir insan tüm kötülüklerden Cenab-ı Allah tarafından uzak tutulur. Ramazan-ı Şerif 11 ayın sultanıdır. Kutsiyeti ve fazileti Kur’an ve sünnetten alan bir ay olan ramazan, feyiz ve bereketlerle doludur. Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın toplum hayatında yoğunluk kazandığı, ibadet hayatımızın zenginleştiği Ramazan ayı, Peygamber Efendimizin ifadesi ile 'evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş' olan bir aydır“ dedi.

Alıcık, Ramazan ayının, kalplerin dirildiği, gönüllerin aydınlanıp coştuğu, insani vasıfların tekrar hatırlandığı manevi yaşandığı ayların başında geldiğini söyleyerek, “Bu anlamda Ramazan ayı Allah’ın biz müminlere sunduğu büyük bir ihsanı ve nimetidir” şeklinde konuştu.
Alıcık, iftar yemeğine katılan herkesin Ramazan ayını tebrik ederek, bu vesile ile yaklaşan Kadir Geceleri ve Ramazan Bayramlarını kutladı.

Yorumlar (0)
30°
açık