Başkan Alıcık: "Eğitime 8 milyon TL harcandı"

Türkiye’nin çağ atlamasındaki en önemli etkenin eğitimden geçtiğine vurgu yapan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Eğitime yatırım geleceğe yatırımdır. Nazilli Belediyesi olarak üniversiteyi ne kadar önemseyip destek veriyorsak,...

Başkan Alıcık: "Eğitime 8 milyon TL harcandı"

Nazilli 114’lük çınarını kaybetti. Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Başkenti olarak bilinen Aydın’ın Nazilli ilçesinde 114 yıl sağlıklı ömür süren ve hayatı boyunca doktor yüzü görmeyen Hediye Candemir hayatını kaybetti. 

Türkiye’de en uzun ömürlü insanların yaşadığı ilçe olarak bilinen Nazilli’de 114 yaşındaki Hediye Candemir’de son yolculuğuna uğurlandı. Nazilli’nin en yaşlı ismi olarak bilinen Candemir, dün öğle saatlerinde aniden rahatsızlandı. Yakınlarının “Hayatı boyunca hiç hastaneye gitmedi” dediği Candemir, gece saat 12.00 sularında hayatını kaybetti. Torununun torununu gören ve 7 çocuk sahibi olduğu öğrenilen 1904 doğumlu Hediye Candemir’in 2 çocuğunun ise Kurtuluş Savaşı sırasında hayatını kaybettiği belirtildi. Yaşamı boyunca Osmanlı İmparatorluğunun son dönemi ve Türkiye’nin kuruluşuna tanıklık ettiği belirtilen Candemir dün öğle saatlerinde Pirlibey Çarşı Camisi’den son yolculuğuna uğurlanarak Pirlibey Kabristanlığı’na defnedildi.

YORUM EKLE