Başak Koleji Öğrencileri ‘Gazeteciliği’ Gazetecilere Sordu

Aydın Özel Başak Koleji, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Etkinlikleri Kapsamında Öğrencilerle Aydın’Da Çeşitli Kurumlarda Gazetecilik Yapanları Buluşturdu.

Aydın 11.01.2015, 00:09 18.02.2015, 22:59
Başak Koleji Öğrencileri ‘Gazeteciliği’ Gazetecilere Sordu

Aydın Özel Başak Koleji, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinlikleri kapsamında öğrencilerle Aydın’da çeşitli kurumlarda gazetecilik yapanları buluşturdu. Öğrenciler etkinlikte gazeteciliği gazetecilere sordu.
Okul Müdürü Nail Ergün’de iştirak ettiği etkinlikte, öğrenciler sordukları birbirinden güzel sorularla haber ve habercilik konusunda meraklarını giderdi. Öğrenciler savaş muhabirliğinden, gazeteci gözü olaylara bakış açısına, magazin muhabirliğinden her gün insanların ilgisini çekecek şekildeki haberlerle gazetelerin doldurulmasını sordu. Gazeteciliğin bir meslekten öte bir yaşam biçimi olduğunu öğrenciler gazetecilerin gününü kutladı.

Etkinliğin ardından Aydın Özel Başka Koleji matematikte geliştirdikleri ve ‘Vedic Matematik’ adını verdikleri sistemi tanıttılar. Konuyla ilgili açıklama yapan Başak Koleji Müdürü Nail Ergün, günlük hayatta olduğu gibi sınavlarda artık sorunun çözümünden ziyade zamanla yarışıldığını belirterek ‘Vedic Matematik” ile birçok sorunun zihinden ve pratik şekilde çözüldüğünü belirtti.
Konuyla ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Ergün “Dünya çapında verilen konferansların yanı sıra Oxford Üniversitesin’de 1990-1995 yılları arası yaz dönemlerinde İsveçli Matematikçi Kenneth Williams tarafından Vedic Matematiği dersleri verilmiştir. Sıra dışı yöntemlerle beyin hücrelerini daha hızlı çalıştıran ve problem çözme becerilerinin gelişmesine katkıda bulunan bu sistem ile öğrencilerimize hem sınavda hem de günlük işlerde hız ve zaman kazandırıyoruz. Matematiği kolay ve keyifli hale getiren sistem, yenilikçiliği de teşvik ediyor” dedi.

Yorumlar (0)