Aydın'da yakıt sızan araçta sigara yakmaya kalkıştı...

Aydın Nazilli'de Metin Ceylan (65) yönetiminde olan 03 FA 707 plakalı tırın frenleri patladı. Hızını alamayan tır kırmızı ışıkta bekleyen 2 tıra çarptı. Sürücü Metin Ceylan'ın bacakları gögüslük ile koltuğun arasına sıkıştı. Yakıt sızan araçtan Ceylan'ın sigara yakmaya çalışması ekiplerin ve vatandaşların tepkisini çekti.

Aydın'da yakıt sızan araçta sigara yakmaya kalkıştı...

Alınan bilgilere göre kaza, saat 17.30 sıralarında Denizli-Aydın karayolu Nazilli 5 Eylül Kavşağı'nda meydana geldi. Denizli'den aldığı yükü İzmir'e götürmek üzere yola çıkan Metin Ceylan (65) yönetimindeki 03 FA 707 plakalı tırın 5 Eylül Kavşağı'na geldiğinde freni patladı. Bir türlü yavaşlayamayan tır, kırmızı ışıkta beklemekte olan 20 EF 721 tıra ve onun önündeki 15 EV 002 plakalı tıra çarptı. 

YAKIT SIZAN ARAÇTA SİGARA YAKMAYA ÇALIŞTI

Çarpmanın etkisiyle tırın sürücü kabini hurdaya dönerken, sürücü Metin Ceylan'ın da bacakları göğüslük ile koltukların arasına sıkıştı. Kazaya müdahale eden polis ekipleri, yaralı sürücüye yardım etmek istedi ancak kapının açılmaması nedeniyle Metin Ceylan'a müdahale edilemedi. Bölgeye gelen itfaiye kaza kırım aracı, kurtarıcı araçlar yardımıyla önce kapıyı, daha sonra da ezilen bölgeyi açarak Ceylan'ı kurtardı. İtfaiye ekipleri kendisini kurtarmak için zamana karşı mücadele ederken yaşadığı korku nedeniyle şok geçiren Metin Ceylan'ın her yerinden yakıt sızan aracın içerisinde sigara yakmaya çalışması tepki çekti. Çevredeki vatandaşların ve ekiplerin uyarısıyla bir türlü yakamadığı sigarayı yere atan Ceylan, yapılan ilk müdahalenin ardından Nazilli Devlet Hastanesine kaldırıldı.


SORUŞTURMA BAŞLATILDI


 Ceylan'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenilirken, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 23:05
YORUM EKLE