Aydın’da Kesk’li Kadınlardan ‘Kadın Bakanlığı’ Talebi

Aydın’da Kesk Üyesi Bir Grup Kadın, 25 Kasım Kadına Yönelik Uluslararası Şiddeti Önleme Günü’nde ‘Kadın Bakanlığı’ Talep Etti

Aydın’da Kesk’li Kadınlardan ‘Kadın Bakanlığı’ Talebi
Aydın’da KESK üyesi bir grup kadın, 25 Kasım Kadına Yönelik Uluslararası Şiddeti Önleme Günü’nde ‘Kadın Bakanlığı’ talep etti.

25 Kasım Kadına Yönelik Uluslararası Şiddeti Önleme Günü’nde Efeler merkez Sevgi Yolu’nde bir araya gelen KESK Aydın Şubeler Platformu üyesi bir grup kadın, kadına yönelik şiddeti protesto ederek, “Kadın Bakanlığı” talebinde bulundu.

Grup adına açıklama yapan Platform Sözcüsü ve SES Aydın Şube Başkanı Şükran Teberci, “Bu ülkede her gün beş kadın öldürülüyor, yüzlerce kadın şiddete maruz kalıyor. Savaştan dolayı topraklarını terk etmek zorunda kalan binlerce kadın, gittikleri yerlerde sistematik şiddetin birincil hedefi olmaya devam ediyor. Kadına yönelik şiddet ve kadının bedeni, kimliği ve emeği üzerindeki baskı her geçen gün artıyor. Biz, kadını aileden azade ele alabilen, adında ‘Kadın’ olan, kadın için ve kadın erkek eşitliğini güçlendirmek konusunda politika üretmekle görevli olan bir Bakanlığımız olsun istiyoruz. Toplumda kadınlıkların var olduğu düşüncesini dışarıda bırakmayan, kadınlardan gelen taleplerin politikasını oluşturup bunların devlet politikasına dönüşmesini sağlayacak resmi mekanizmaların oluşturulmasını talep ediyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 22:59
YORUM EKLE