Aydın’da eğitimlerini tamamlayan hemşireler sertifikalı oldu

Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Nazilli Devlet Hastanesi’nde düzenlenen ‘Palyatif Bakım Hemşireliği Sertifika Programını’ başarıyla tamamlayan hemşireler sertifikaları törenle verildi.Nazilli Devlet Hastanesinde...

Aydın 27.12.2016, 10:19
Aydın’da eğitimlerini tamamlayan hemşireler sertifikalı oldu
Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Nazilli Devlet Hastanesi’nde düzenlenen ‘Palyatif Bakım Hemşireliği Sertifika Programını’ başarıyla tamamlayan hemşireler sertifikaları törenle verildi.

Nazilli Devlet Hastanesinde ilk defa düzenlenen Palyatif Bakım Hemşireliği Sertifika Programı ilk mezunlarını verdi. Nazilli Devlet Hastanesinde başlayan eğitime Türkiye’nin değişik bölgelerinde bulunan Hastanelerinde görev yapan toplam 13 hemşire katılarak törenle sertifikalarını aldılar. Yurdun çeşitli illerinden gelen 13 hemşirenin katıldığı eğitim programı 05 Aralık 2016 -23 Aralık 2016 tarihleri arasında hastanede bulunan Palyatif Bakım Merkezinde teorik ve pratik olarak başarılı bir şekilde gerçekleşmesinin ardından hemşirelere Nazilli Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen tören ile sertifikaları sunuldu.

Sertifika törenine, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli TSM Müdürü Dr. Hakan Derici, Aydın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Selma Özcan, İdari Hizmetler Başkanı Op. Dr. Nevzat Önen, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Niyazi Kocakaplan, Nazilli Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Op. Dr. Şafak Çalışkan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Aysel Sucu, Hastane Başhekim Yardımcıları, İdari Hizmetler Müdürü Hasan Küçüköner ve Hastane çalışanları katıldı.

Nazilli Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Op. Dr. Şafak Çalışkan, “Nazilli Devlet Hastanesinde pek çok ilklere imza attığımız için gururluyuz ve mutluyuz. İlk sertifika programımızı Ameliyathane Hemşireliği programı ile gerçekleştirdik. Şimdi de Palyatif bakım hemşireliği ile ilgili programımızı tamamladık. Ülkemizin çeşitli illerinden gelen ve sertifika almayı hak kazanan 13 hemşire arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bundan sonrada sertifika eğitim programlarımız devam edecek. 2017 yılı içerisinde de ‘Yoğun Bakım Hemşireliği’ sertifika programımızı başlatacağız. Bir ilçe hastanesi olarak böyle eğitim amaçlı programlar düzenlemek bize gurur veriyor” dedi.

Aydın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Selma Özcan’da; “Tüm Sağlık personeli arkadaşlarımız, doktor arkadaşlarımız, bu işi çok iyi biliyorlar. Anlatması da çok zor. Şu anda Aydın ilimizin çeşitli ilçelerimizde bu işin önderliğini yapan Nazilli Devlet Hastanesinde, Söke’de, Kuşadası’nda, Çine’de, Didim’de palyatif Bakım üniteleri kuruldu. Ve insanların en zor anlarından biri, yakınlarına yapacak hiçbir şey bulamayıp, ne yapacağız diyerek değişik yerlere başvurmaları idi. Bu hastalarımızda gerçekten ortada kalan hastalardı. Çok güzel bir fırsat oldu. Onlar memnun biz memnunuz. Memnuniyetin yanında oldukça duygu dolu anlar yaşatıyorlar. Tören öncesinde hastanenin Palyatif Servisine ziyarette bulundum. İnanın ki hemşire arkadaşlarımızın hiç birisinin sırtları yere gelmez. O kadar çok dualar alıyorsunuz ki hepinizden Allah razı olsun. Keşke muhtaç olunmasa ama olunduğunda da yapılacak olan şeyler bunlar. Ve de en iyi bir şekilde yapılıyor. Hepinizin ellerine kollarına ve yüreğinize sağlık. Allah muhtaç etmesin hepinize teşekkür ediyorum. Bu hasta memnuniyetini görmek benim içinde büyük bir mutluluk” diye konuştu.

Daha sonra da 13 hemşireye protokol üyelerince sertifikaları verildi.
Yorumlar (0)