Aydın Ticaret Borsası’ndan zeytinciye dış ticaret eğitimi

Aydın Ticaret Borsası tarafından başvurusu yapılan, İstanbul Ticaret Borsası Aydın Ticaret Borsası Özel Gıda Laboratuvarları A.Ş. Ege İhracatçı Birlikleri ve Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi’nin ortak olduğu, KOSGEB Başkanlığı...

Aydın Ticaret Borsası’ndan zeytinciye dış ticaret eğitimi
Aydın Ticaret Borsası tarafından başvurusu yapılan, İstanbul Ticaret Borsası Aydın Ticaret Borsası Özel Gıda Laboratuvarları A.Ş. Ege İhracatçı Birlikleri ve Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi’nin ortak olduğu, KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenen ‘Zeytin Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması’ projesi kapsamında ‘Dış Ticaret’ eğitimi gerçekleştirildi.

Aydın Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleştirilen Dış Ticaret eğitiminde, Denizli ABİGEM Eğitmeni Hakan Akın sunumlarıyla, İhracat, İthalat, Dış Ticarette Ödeme Şekilleri, Dış Ticarette Teslim Şekiller, Uluslararası Ticarette Kullanılan Evraklar başlıkları altında konular anlatıldı.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı konuya ilişkin açıklasında,”Proje kapsamında önümüzdeki süreçte sektörde faaliyet gösteren Borsamız üyesi 35 KOBİ’ye Marka Yaratma ve Markalaşma, Aile Şirketleri Yönetimi ve Kurumsallaşma, KOBİ Destekleri, Zeytin Hasadı, Zeytinyağı Üretimi, Zeytinyağı Tadımı ve Zeytinyağının İnsan Sağlığına Yararları eğitimlerimiz olacaktır. Mali, satış-pazarlama, ihracat kurumsallaşma kapasitelerinin artışını sağlamak, rekabet edebilirliklerini arttırmak ve Kobilerin markalaşmasına katkı sağlama projemizin hedefleri arasındadır. İkinci eğitimimiz Dış Ticaret Eğitimi’ni başarı ile gerçekleştirdik, katılımcılara ve Hakan Akın’a teşekkürlerimi sunuyorum. Üçüncü eğitimimiz Marka Yaratma ve Markalaşma Ocak ayı sonunda Borsamız toplantı salonunda gerçekleşecek olup, kayıt olmak isteyen üyelerimiz borsamız ile irtibata geçmelerini bekliyoruz” dedi.
YORUM EKLE