Aydın Ticaret Borsası üyelerine ‘Nefes’ kredisi

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, “nefes” Kredisi İle İlgili Yaptığı Açıklamada; “ülke Ekonomisinde Çok Büyük Paylara Sahip Olan, İstihdam Sağlayan, İhracat Ve İthalat Rakamlarının Önemli Bir Bölümünü Oluşturan Kobi’lere Nefes Aldırmak Adına, Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu’nun Teminat Desteğiyle Ziraat Bankası Ve Denizbank İle Protokol İmzalandi" Dedi

Aydın Ticaret Borsası üyelerine ‘Nefes’ kredisi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Ziraat Bankası ve Denizbank ile imzaladığı ‘Nefes’ kredisi protokolü kapsamında Aydın Ticaret Borsası üyeleri 12 ay vadeli, düşük faizli kredi kullanabilecek.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, “Nefes” Kredisi ile ilgili yaptığı açıklamada; “Ülke ekonomisinde çok büyük paylara sahip olan, istihdam sağlayan, ihracat ve ithalat rakamlarının önemli bir bölümünü oluşturan KOBİ’lere nefes aldırmak adına, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu’nun teminat desteğiyle Ziraat Bankası ve Denizbank ile protokol imzalandı. Bu protokol kapsamında TOBB tarafından sağlanan kaynağa ilave olarak, Borsamız öz kaynaklarından belli bir oranda bankaya kaynak aktararak üyelerimize 1 milyon TL tutarında kredi kullanmasının yolu açılmıştır. Borsamız üyesi KOBİ’ler yıllık yüzde 9,90 aylık yüzde 0,825 faiz oranı ile 12 ay eşit taksitli vadeli Nefes Kredisinden yararlanabilecekler. Kredinin azami limiti 50 bin TL tutarında olup, kredinin teminatı yüzde 85 oranında Kredi Garanti Fonu kefaleti ile (Hazine Müsteşarlığı’nın ayırdığı kaynaktan kalan yüzde 15’lik kısım ise ilgili bankanın mevcut kredi teamülleri çerçevesinde şekillenecektir. Kredi kullanmak isteyen üyelerimiz Borsamızdan alacakları ‘Nefes Kredisi Başvurusu’ içindir ibaresini içeren faaliyet belgesiyle Ziraat Bankası ve Denizbank Şubelerine başvurabileceklerdir. Nefes Kredisi başvuruları Bankalar ve KGF tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda kesin onaya dönüşecektir. Protokol gereği bankalar tarafından masraf olarak talep edilecek 250 TL ve Hazine Müsteşarlığının talep edeceği kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında herhangi bir masraf komisyon talep edilmeyecektir” diyerek, kredinin Borsa üyelerine hayırlı olmasını temenni etti.
YORUM EKLE