Aydın Sağlık-Sen omuz omuza mücadele ettikleri polisin acını paylaştı

İstanbul’da yaşanan hain terör saldırısının ardından Antalya’daki teşkilat programını yarıda bırakan Aydın Sağlık-Sen üyeleri, ailelerinden önce olaylarda omuz omuza görev yaptıkları çevik kuvvet polisini ziyaret ederek acılarını...

Aydın Sağlık-Sen omuz omuza mücadele ettikleri polisin acını paylaştı
İstanbul’da yaşanan hain terör saldırısının ardından Antalya’daki teşkilat programını yarıda bırakan Aydın Sağlık-Sen üyeleri, ailelerinden önce olaylarda omuz omuza görev yaptıkları çevik kuvvet polisini ziyaret ederek acılarını paylaştı.

Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından Antalya’da düzenlenen Sağlık-Sen Teşkilat Eğitim Programı’na katılan Sağlık-Sen Aydın Şubesi Yönetim Kurulu, İlçe ve İşyeri Temsilcileriyle üyeleri, İstanbul’da yaşanan hain terör saldırısının ardından programı yarıda bırakarak Aydın’a geri döndü. Programın son bölümünde tüm etkinlikleri iptal ederek şehitleri anan Sağlık-Sen üyeleri, dönüşte ailelerinden önce Aydın Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Görevi başındaki polislere karanfil takdim ederek baş sağlığı dileyen Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, Başkan Yardımcıları Erdem Özcan ve Hüseyin Sinan, Yönetim Kurulu, İlçe ve İşyeri Temsilcileri Çevik Kuvvet Şube Müdürü Abdurrahman Akın ve Çevik Kuvvet Şube Müdür Yardımcısı Alparslan Arıcılar tarafından karşılandı.

Şehit polisler için dua edilmesinin ardından bir konuşma yapan Şube Başkanı Baki Karaer, “Biz sağlıkçılar ve polisimiz sahadaki tüm olaylarda omuz omuza mücadele ediyoruz. Antalya’da devam eden eğitim programı sırasında aldığımız bu acı haber bizleri derinden üzdü. Tüm etkinlikleri iptal ederek sadece şehitlerimizi andık. Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okuduk ve dua ettik. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece içimizdeki hainler ve dışarıdaki destekçileri asla başarılı olamayacaktır. Bu acıyı en derinden yaşayan üyelerimizin talebi üzerine bir süredir görüşemediğimiz ailelerimiz önce burada polis kardeşlerimizle birlikte olmak istedik” dedi.

“Terör Ortak Düşmanımızdır”
İstanbul’da yaşanan terör saldırısını lanetleyen Karaer, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Tedavileri devam eden yaralı kardeşlerimize de acil şifalar temenni ediyoruz. Biz olma, bir olma, iri olma, diri olma hassasiyetimizi hedef alan terörizm, emperyal küresel güçler ve onların yerli işbirlikçilerine inat basireti hakim kılacağız, ferasetli davranacağız, aklı selim ve ortak akılla hareket edeceğiz. Türkiye’nin, büyük dirilişini, yeniden şahlanışını engellemek isteyen terör, terör örgütleri, işbirlikçileri, azmettiricileri ve destekçileriyle birlikte mücadele edeceğiz. Bize düşen, birliğimizi korumaktır. Bize düşen, bizi durdurmak isteyenlere karşı tek yürek olmaktır. İnsanlarımız ve insanlık için, huzur, refah, birlik, beraberlik ve kardeşliğimize kast edenleri birlikte alt edeceğiz. Terör örgütünün menşei, teröristin kimliği, eylemlerinin niteliği ve hedefi ne olursa olsun terör, ortak düşmanımızdır. Terör örgütleriyle arasına mesafe koymayı beceremeyenler hem bize hem de milletimize uzaktır. Birlik ve kardeşliğimize saldırı yapanlar, insanlık yoksulu ve vicdan yoksunudur. Doğrudan doğruya ülkemizi, birliğimizi, kardeşliğimizi hedef alanlara inat birlikte hareket edeceğiz, terörü birlikte bitireceğiz, birlikte yeneceğiz. Allah’ın izni, milletimizin inayetiyle kirli oyunları bozacağız” şeklinde konuştu.

Kendilerini ziyaret eden Aydın Sağlık-Sen üyelerine teşekkür eden Çevik Kuvvet Şube Müdürü Abdurrahman Akın ise, şöyle konuştu: “Bizler teşkilat olarak milletimizin desteğini 15 Temmuz’da gördük. İnşallah bu destek, birlik ve beraberlik içerisinde bütün vatan hainleri ile mücadelemizi kanımızın son damlasına kadar devam ettireceğiz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar temenni ediyorum. Bu noktada bu gibi ziyaretler bize büyük moral veriyor. Bize destek olan, vatanını ve milletini seven herkese teşekkür ediyoruz”
YORUM EKLE