banner527

Aydın Müftüsü Kocaoğul, Maden Şehitleri İçin Taziye Mesajı Yayınladı

Aydın İl Müftüsü Ömer Kocaoğul, Manisa’Nın Soma İlçesinde Meydana Gelen Maden Faciasında Hayatını Kaybeden İşçiler İçin Taziye Mesajı Yayınladı

Aydın Müftüsü Kocaoğul, Maden Şehitleri İçin Taziye Mesajı Yayınladı

Aydın İl Müftüsü Ömer Kocaoğul, Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden işçiler için taziye mesajı yayınladı.
İl Müftüsü Ömer Kocaoğul, yayınladığı taziye mesajında; “Peygamber Efendimiz, ‘Hiç kimse kendi elinin emeğinden daha temiz bir kazanç elde edemez’ buyurmuştur. Bir gün, Allah Resulü, Sahabe Efendilerimizden Hazreti Muaz ile musafaha edince buyurur ki: ‘Muaz, ellerin nasırlaşmış’ Hazreti Muaz cevap verir: ‘Evet, ya RasûlAllah, kazma elimde toprakla meşgul oluyor ve bu sayede çoluk çocuğumun nafakasını kazanıyorum’ Efendimiz, edep ve haysiyetiyle çalışan bütün işçilerin alnını öpercesine Hazreti Muaz’ı öpüp buyurur ki: ‘Bu eli cehennem yakmaz’ Bu hadise inşallah Soma’daki vefat eden kardeşlerimiz için bir müjde olacaktır niyetiyle, şehit olan işçi kardeşlerimize Allah'tan rahmet ve mağfiret, yaralılara acil şifa, ailelerine sabırlar dilerim. Halen mahsur kalanların bir an önce kurtarılması niyazıyla milletimize başsağlığı dilerim” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:00
YORUM EKLE